LEGIONOWO. Rotmistrz Pilecki tu mieszkał

2016-03-12 11:05:10

Zimowa aura towarzyszyła obchodom Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w powiecie legionowskim. Na Rondo Armii Krajowej w Legionowie przybyła garstka ludzi, a przypadkowi przechodnie nawet nie raczyli się zatrzymać. Cześć i chwałę bohaterom oddawali natomiast wzorowo „Legionowscy Patrioci”, organizatorzy uroczystości. Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem „Polski Walczącej”, część osób przeszła na Bukowiec, pod tablicę ku czci rtm. Witolda Pileckiego.

W liście do obywateli, który był czytany podczas obchodów, Jan Żaryn (senator RP) zaznaczył, że 1 marca 1951 r. zostali wymordowani w więzieniu mokotowskim przywódcy zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Przypominał wiele nazwisk tych, którzy nie poddali się próbie ich sowietyzacji. Niestety jak co roku zabrakło flag państwowych wzdłuż ulicy Piłsudskiego, które powiewają w tym miejscu przy okazji innych świąt.

o.ga.

Komentarze

1 komentarz

  1. piaski odpowiedz

    O rany, nie zareagowali na widok działaczy PIS, nie zatrzymali się i nie zdjęli czapek. Jak tak mogli? To na pewno było przypadkowe społeczeństwo, gorszego sortu 🙂 Jesteście parodią gazety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *