LEGIONOWO. Rowery miejskie wracają do Legionowa!

2020-05-14 5:00:42

W najbliższą sobotę (16 maja) Arena Legionowo otwiera wypożyczalnię rowerów. Ma ona być czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00 – 18.00. Korzystający z rowerów będą musieli zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa zalecane przez ministerstwo zdrowia i GIS

Ponadto od 1 czerwca br. wstartuje możliwość wypożyczania rowerów w systemie rowerów publicznych ACRO bike (z których Legionowianie korzystali w ub. roku).

Wypożyczalnia na DPD Arenie

W ubiegłych latach do dyspozycji mieszkańców i turystów udostępnionych zostało 94 dobrej jakości, specjalnie oznakowanych rowerów w tym 13 rowerów dziecięcych. Ponadto 18 rowerów zaopatrzonych było w foteliki dla dzieci, a 4 rowery miały zamontowane wózki (przyczepki) do przewożenia dzieci. Do rowerów dopożyczyć było można kaski, zapinki i kamizelki odblaskowe.

Acro bike

Firma ACRO pod koniec lipca 2019 r. podpisała umowę z Legionowem na dostawę i obsługę 70 rowerów. Jak informują przedstawiciele firmy, aby wypożyczyć rower, wystarczy ściągnąć specjalną aplikację w telefonie. A po zalogowaniu otwiera się zamek umieszczony na tylnym kole. – Nasze rowery to tzw. rowery ostatniej mili – służą do pokonywania krótkich odcinków do pracy czy na stację. Jest to wygodny system, ponieważ nie ma stacji, co oznacza, że rower można zostawić w każdym miejscu – mówi Magdalena Gromniak, Prezes Zarządu ACRO. W ubiegłym roku przed pierwszym wypożyczeniem trzeba było wpłacić depozyt w wysokości 99 zł. Jednak dla posiadaczy karty legionowianina dostępna była znaczna obniżka, bo depozyt wynosił 39 zł. Pierwsze pół godziny jazdy na rowerach ACRO było bezpłatne. Za każde rozpoczęte kolejne 30 minut opłata wynosiła 1 zł.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *