LEGIONOWO. Rozbudowa Maxima

2018-11-17 5:32:54

Rada miasta wyraziła zgodę na przedłużenie umowy dzierżawy, z 20 na 30 lat, z właścicielem domu handlowego Maxim odnośnie dwóch działek. Nie przedłużono jednak umowy na 3 działkę, co może utrudnić rozbudowę Maxima, w którym ma powstać m.in. nowoczesne kino


Od dłuższego czasu docierają do nas informacje o planowanej rozbudowie domu handlowego Maxim, w którym ma powstać m.in. 6 sal kinowych. Obecnie spółka Pir, właściciel galerii, wystąpił do władz miasta z wnioskiem o przedłużenie z 20 na 30 lat, zawartych wcześniej umów dzierżawy terenu. W uzasadnieniu czytamy, że jest to konieczne z uwagi na fakt, że budowa współfinansowana przez bank, który domaga się posiadania przez inwestora długoletniego prawa do dysponowania gruntem.

Przedłużą dzierżawę

Właściciel Maxima dzierżawi od miasta 3 działki liczące łącznie 7,7 tys.m2. Podczas sesji 13 listopada (ostatnia sesja w tej kadencji) radni mieli do przegłosowania aż 3 uchwały dotyczące Maxima. Przedłużenie dzierżawy dla każdej miało nastąpić w oddzielnej uchwale.
Ostatecznie radni zgodzili się na przedłużenie dzierżawy dwóch działek. Jedyną działką, której umowa dzierżawy nie została przedłużona jest najmniejsza z nich (390 m2), znajdująca się przy zbiegu ulic Jana III Sobieskiego i Jerzego Siwińskiego. Warto odnotować, że pozostałe dwie uchwały zostały przyjęte przewagą tylko jednego głosu. Na razie nie wiemy, jaki będzie to miało wpływ na rozbudowę całej galerii.

6 salowe kino

Z informacji uzyskanych od właściciela galerii wynika, iż obiekt rozbuduje się na terenie o powierzchni 6,3 tys. m2 przy ulicy Husarskiej w Legionowie. Właśnie tam ma powstać kino z 6 salami, które usytuowane będzie na najwyższej kondygnacji budynku. Ponadto na terenie galerii ma powstać plac zabaw dla dzieci.

Całodobowy parking?

W rozbudowanym Maximie ma powstać garaż podziemny na około 350 miejsc parkingowych. Oprócz tego, w części naziemnej powstać ma około 150 dodatkowych ogólnodostępnych i całodobowych miejsc parkingowych. Niewykluczone jest również, że garaż podziemny również dostępny będzie całą dobę.

Wjazd i wyjazd

Do galerii będą prowadziły po dwa wjazdy i zjazdy. Pierwszy powstanie po przebudowie ulic Jana III Sobieskiego i równoległej do niej wewnętrznej ulicy osiedlowej. Drugi wjazd i wyjazd z centrum handlowego usytuowane będą od strony ulicy Jerzego Siwińskiego. Inwestor poinformował montaż ekranów pochłaniających dźwięki gdyby w specjalistycznych badaniach potwierdzi się przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu.

KT

Komentarze

3 komentarze

  1. Karol odpowiedz

    Sami swoi. Bez przetargu prezydent rozdaje swoim za zgodą poddanych sobie radnych (także korzystających ze szczodrości władzy), by wybrańcy rośli w siłę, a dla reszty ochłapy. Pogratulować konsekwencji w cementowaniu i bogaceniu się władzy.

  2. Jarek odpowiedz

    Sami swoi. Bez przetargu prezydent rozdaje swoim za zgodą poddanych sobie radnych (także korzystających ze szczodrości władzy), by wybrańcy rośli w siłę, a dla reszty ochłapy. Pogratulować konsekwencji w cementowaniu i bogaceniu się władzy.

  3. Prawda Legionowska odpowiedz

    Dali Radnemu koledze za parę miedziaków… Jakby ktoś by był spoza, to by mu dowalili milionowy czynsz dzierżawny….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *