LEGIONOWO. Rozwój infrastruktury kanalizacyjnej w mieście

2020-09-15 6:55:28

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny ogół ludności w Polsce korzystającej z sieci kanalizacyjnej plasuje się niezmiennie od kilku lat na poziomie około 70%. Dla porównania w Legionowie ilość mieszkańców mających dostęp do kanalizacji miejskiej wynosi aż 98%. Niemalże każdy mieszkaniec naszego miasta ma możliwość odprowadzać ścieki sanitarne do kanalizacji miejskiej, a nie do przydomowych szamb, które wpływają destrukcyjnie na środowisko i jest po prostu nieekologiczne.

Pomimo tak dużej liczby mieszkańców korzystających z kanalizacji sanitarnej Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Kanalizacyjne „Legionowo” dalej rozbudowuje tę infrastrukturę w Legionowie. Liczba mieszkańców korzystających z kanalizacji sanitarnej wynosi ok. 48 850 osób.

Kończy się obecnie budowa ostatniego brakującego odcinka sieci kanalizacyjnej w ul. Sosnowej w kierunku ul. Kolejowej o łącznej długości 100 m. Mieszkańcy tej ulicy już na całej długości będą mogli podłączyć się do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

Przebudowywana jest również sieć kanalizacyjna w okolicach Punktu Zlewnego i Stacji Uzdatniania Wody „Łajski” w ul. Szarych Szeregów o długości 330 m. Mapa miejskiej sieci kanalizacyjnej robi się co raz gęściejsza. Praktycznie każdy kto chce skorzystać z miejskiej infrastruktury ma już taką możliwość.

Zdjęcie: Prace ziemne nad budową sieci kanalizacyjnej w ul. Sosnowej

Zdjęcie: Układanie rur kanalizacyjnych przy budowie sieci kanalizacyjnej w ul. Sosnowej

Zdjęcie: Nadzór nad budową sieci kanalizacyjnej w ul. Sosnowej

Zdjęcie: Montaż studni kanalizacyjnej na nowobudowanej sieci kanalizacyjnej w ul. Sosnowej

Zdjęcie: Przebudowa sieci kanalizacyjnej w ul. Szarych Szeregów

Komentarze

4 komentarze

 1. Andrzej odpowiedz

  Jak jadę przez Legionowo to widzę wszędzie, dosłownie wszędzie PWK coś robi. Czy tylko oni pracują tu w mieście? A gdzie PEC, gdzie KZB, czyżby zostały tylko szyldy i do tego mnóstwo siedzących ludzi… Co ci ludzie tam robią?
  Tak cichutko sobie siedzą, ze po prostu ich nie widać.

  1. Karol odpowiedz

   Co brałeś, że w całym Legionowie tak wszędzie, dosłownie wszędzie PWK widzisz?
   Pewnie ludzie z PEC i KZB uczciwie pracują i nie włóczą się po ulicach i dlatego ich nie widzisz.

   1. Anteater odpowiedz

    Hahah, siedza i uczciwie pracują, no poca sie normalnie od tej uczciwosci nad kolejnym wydaniem Miejscowej… 😀

   2. Kostekijn odpowiedz

    Ludzie mu się pomylili, bo te nieprzebrane tłumy ludzi, które widzi na ulicach Legionowa to mieszkańcy miasta, którzy ciężko pracują i w wiadrach donoszą wodę do mieszkań, a z powrotem wynoszą ścieki do Wisły – pod czujnym okiem strażników z PWK. Z tymi wodociągami i kanalizacją w mieście to zwykła ściema jak z tym koronawirusem, żeby dotacje unijne rozliczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *