LEGIONOWO. Tunel – jutro rozpoczynają remont

2018-11-12 4:00:07

We wtorek 13 listopada od 7.00 rano w tunelu w Legionowie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Zmiana organizacji ruchu spowodowana jest rozpoczęciem prac remontowych nawierzchni w tunelu. Mogą one potrwać do 30 listopada 2018 r.


Zarządca tunelu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. po wykonaniu ekspertyzy wyłonił wykonawcę prac, które mają na celu usunięcie przyczyn powstawania nierówności i wybrzuszeń w nawierzchni jezdni.
Zgodnie ze zgłoszeniem, jakiego wykonawca prac dokonał w Starostwie Powiatowym w Legionowie, prace będą prowadzone w okresie od 13 do 30 listopada 2018. W tym czasie występować będą utrudnienia w ruchu, związane z koniecznością częściowego wyłączenia jezdni z ruchu i wprowadzeniem ruchu wahadłowego.

Przypomnijmy pod koniec zeszłego roku w tunelu  wzdłuż Alei Róż i ulicy Krakowskiej pojawiło się wybrzuszenie, które wg relacji mieszkańców z dnia na dzień się powiększało. Z podejrzeń mieszkańców wynika, że przyczyną mogą być wody gruntowe, które utrudniały budowę tunelu. 11 grudnia na miejsce przybyła komisja z PKP, która stwierdziła, że konieczne jest wykonanie ekspertyzy wybrzuszenia.
Obecnie znane są już wyniki zleconej ekspertyzy. Stan nawierzchni pod wiaduktem kolejowym na stale monitorowany jest przez służby techniczne PLK. Obecnie wypukłości nie ma. Dla zapewnienia bezpieczeństwa utrzymane jest ograniczenie prędkości do 40km/h oraz oznakowanie. Wykonana ekspertyza wykazała, że nierówność powstała w wyniku wysokiego poziomu wód gruntowych oraz nieszczelnej izolacji.

Komentarze

12 komentarzy

 1. AGNIESZKA odpowiedz

  Ludzie, przecież tunel na Parkowej/Wyszyńskiego nie mógł powstać, bo jego wylot by wypadł bezpośrednio przy domu rodziców Smogorzewskiego. Ot i cała tajemnica, dlaczego mamy kładkę, która jest od początku niewypałem.

  1. Tadeusz odpowiedz

   Koniecznie na Parkowej musi powstać tunel lub inna przeprawa. To „coś” co jest obecnie nazywane nikomu niepotrzebną nieprzydatną kładką należy w trybie pilnym rozebrać i o tym zapomnieć i przywrócić przejazd do cmentarza, do kościoła, do powiatu, do szkoły, po prostu na drugą stronę torów. Radni zakasać rękawy i do dzieła.

 2. śledź odpowiedz

  A mówiłem postawić wiadukt. I taniej i lepiej byłoby. W Chotomowie wybrano wiadukt i jedzie się jak po maśle. A po co było zamykać Ul. Parkową???

 3. waldi odpowiedz

  Jakie to proste. Przywrócić przejazd na parkowej likwidując kładkę a kosztami / ok. 6 mln / obciążyć Prezydenta i radnych którzy tą propozycję popierali.W Nowym Dworze Maz. funkcjonują i wiadukty i przejazdy.Może to też nie najlepsze rozwiązanie ale budowa przeprawy na kozłówce poroniony pomysł chyba ,że dla osobówek. A okoliczni mieszkańcy co na to?.Tylko kto ich wysłucha?.

 4. Legionowianin odpowiedz

  “Dziękujemy serdecznie” wyborcom Porozumienia Samorządowego za dokonanie “trafnego” wyboru!

  1. witek odpowiedz

   Chyba wkradła si jakaś literówka zamiast trafnego POwinno być “trefnego”.

 5. Tomasz odpowiedz

  Co za tępy Baran podjął decyzję o remoncie tunelu w tym terminie!!!! Dzisiaj środa 14.10 o godzinie 16.00 od ronda za Areną, czyli Sobieskiego i Parkowa, do początku tunelu 25 minut stania!!! Sobieskiego zakorkowana, Jagiellońska również. Droga na Chotomów – korek w stronę torów już przed rondem koło szkoły. Wiadukt wiadomo….Najlepsze jest to, że po dojechaniu do zamkniętego odcinka drogi w tunelu, można było zobaczyć zamknięty odcinek, kibel typu ToiToi i ani żywego ducha. Myślę, że skoro podobno to PKP ustaliło termin , możmna chociaż wymusić pracę na tym kawałku 24h na dobę !!!! A nie postawimy barierki z już 1 dniowym opóźniemniem i tyle. A ludzi niech szlag trafia i niech stoją. Baran jakiś zakorkował całe miasto. I strach pomyśleć co będzie, gdy jakiś mróz tęgi wyskoczy i okaże się, że nie można prowadzić prac. Jako mieszkańcy powinniśmy szczególnie mieć te roboty “na oku” i dopilnować jak najszybszego ich ukończenia.

  1. Daro odpowiedz

   Podejrzewam że termin został wybrany nieprzypadkowo. Remont tunelu miał odbyć się w lato, miał być uruchomiony alternatywny przejazd na Smereka, tam gdzie obecnie jest jedynie przejście dla pieszych. Teraz żadnego alternatywnego przejazdu nie uruchomiono, całe miasto stoi w totalnym korku. Podejrzewam że gdyby mieszkańcy do tej pory karmieni propagandą o “rozwijającym się mieście” na własne oczy zobaczyli jak w praktyce wygląda ten “rozwój” to może i zagłosowaliby inaczej
   A tak do następnych wyborów “zapomną” o kolejnej wtopie

 6. Daro odpowiedz

  Dzisiaj przejechanie a w zasadzie tocznie się w korku odcinka od Areny do tunelu zajęło nam jakieś 25 minut. Wiadukt stoi, przejazd na Polnej zamknięty non stop , i teraz do kolekcji praktycznie niedrożna jedyna w miarę bezkolizyjna przeprawa.
  Legionowo mimo tego co twierdzi referat propagandy stało się miastem niezdatnym do życia. Ciekawe czy pracownicy referatu propagandy i ogłupiania mieszkańców dalej będą twierdzić że potrzeba nam jeszcze więcej nowych mieszkań i mieszkańców ?????

 7. Allan odpowiedz

  Będziemy stać po 2km w obydwie strony jak zrobią wahadło a alternatywy nie ma. Zegrzynska już zaorana, na pionej przejazd jest ciągle zamknięty… Cóż, Chotomów zostaje tylko… jakoś tam mógł powstać wiadukt a tu uparli się na dziurę która od początku stała w wodzie.

 8. Zbigniew odpowiedz

  Takich przejazdów powinno być conajmniej trzy w Legionowie i to już dawno i wtedy nie było by problemu. Nie należy się też zasłaniać PKP czy PLK bo oni martwią się dobrym przebiegiem tras kolejowych a nie tunelem w Legionowie. Ta sytuacja powinna wymusić na Panu Staroście i Panu
  Prezydencie szybkie działania dotyczące budowy kolejnych przepraw.

 9. aspirant odpowiedz

  Nie ma to jak rozkopać jedyny bezkolizyjny przejazd przez tory w Legionowie, w momencie gdy na ul. Zegrzyńskiej zaczyna się remont i zwężenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *