LEGIONOWO. Ruszył przetarg na Nowobarską

2015-07-31 3:56:39

Jeszcze w tym roku zmieni się układ komunikacyjny przy tunelu na PKP Legionowo Przystanek. Starostwo właśnie ogłosiło przetarg na budowę ulicy łączącej Barską z Jagiellońską w formie ronda z ulicą Piastowską w Legionowie. Planowana budowa ulicy, roboczo nazwanej Nowobarską, powinna rozpocząć się we wrześniu.

Otwarcie ofert przetargowych nastąpi w środę 12 sierpnia. Planowana inwestycja Powiatu Legionowskiego powinna rozpocząć się we wrześniu tego roku. Prace obejmą budowę jezdni ulicy „Nowobarskiej” o długości około 180 m i szerokości 7,0 m z poszerzeniem jezdni na łuku. A dodatkowo rozbiórkę istniejących nawierzchni drogi, zjazdów, nawierzchni chodników, ścieżki rowerowej i kolidującego ogrodzenia posesji, wycinkę drzew i krzewów, zabezpieczenie istniejących urządzeń infrastruktury technicznej, przebudowę istniejących linii elektro energetycznych, przebudowę i budowę zjazdów, budowę chodników dla pieszych, budowę ciągu rowerowego, budowę systemu odwodnienia drogowego, oraz oznakowanie poziome i pionowe.

Układ komunikacyjny po przeprowadzeniu inwestycji wzbogaci się o łącznik czyli drogę, która połączy ulice Jagiellońską i Krakowską, oraz będzie stanowić przedłużenie ulic Barskiej (od strony ulicy Jagiellońskiej) i Piastowskiej (od strony ulicy Krakowskiej). Swój kształt zmieni skrzyżowanie ulic Barskiej i Jagiellońskiej, gdzie zaplanowano rondo. Natomiast w projekcie nie zaplanowano budowy ronda na skrzyżowaniu z ulicą Krakowską. Zgodnie z kosztorysem inwestorskim koszt wykonania prac to kwota około 2 mln złotych. Podczas ostatniej sesji legionowscy radni postanowili dofinansować tę inwestycję kwotą blisko 1 mln złotych. Jednak rzeczywiste koszty budowy łącznika i przebudowy skrzyżowania z ulicą Jagiellońską będą znane po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego w drodze którego wyłaniany będzie wykonawca prac. Nie wiadomo również, ile drzew zostanie wyciętych pod budowę nowej ulicy.

DB

Zdjęcie: Powiat Legionowski

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *