LEGIONOWO. Ruszyła budowa boiska przy Konopnickiej

2016-03-26 11:53:08

Rozpoczęły się prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego przy Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie. Miasto Legionowo dofinansowuje tę inwestycję w wysokości 320 621 zł, drugą połowę dorzuci Powiat. Zgodnie z zawartą z wykonawcą umową zakończenie robót powinno nastąpić w drugiej połowie maja.

Brak prawdziwego boiska był bolączką społeczności szkoły praktycznie od kiedy szkoła funkcjonuje w obecnej lokalizacji, ale już niedługo uczniowie doczekają się obiektu, na który czekali od dziesięcioleci. Placówka wychowała wiele pokoleń legionowian, którzy wspominają kolana poobcierane na wysypanym żużlem klepisku. Niebawem sytuacja odmieni się diametralnie, ponieważ starosta Robert Wróbel, wspierany przez prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, postanowił boisko wybudować. Samorządowcy od słów do czynów przeszli bez zbędnej zwłoki. We wrześniu ubiegłego roku podpisali porozumienie o wspólnej realizacji tego zadania przez powiat i miasto Legionowo. W grudniu legionowskie starostwo rozstrzygnęło przetarg, w którym wyłoniony został wykonawca, a z początkiem marca, kiedy tylko pogoda na to pozwoliła, rozpoczęły się roboty budowlane.

Inwestycja, która właśnie się rozpoczęła obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego z wyposażeniem, ogrodzeniem z piłkochwytami, zagospodarowanie terenu z nawierzchnią z kostki brukowej i humusowaną obsianą trawą, rozbiórkę istniejącej i budowę nowej wiaty śmietnikowej, budowę oświetlenia boiska wraz z kablową linią zasilającą oraz budowę przyłączy kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem liniowym.

Miasto Legionowo dofinansowuje tę inwestycję w wysokości 320 621 zł, drugą połowę dorzuci Powiat. Boisko ma być wielofunkcyjne, nowoczesne i, co najważniejsze, dostępne dla wszystkich mieszkańców po godzinach pracy szkoły. Zgodnie z zawartą z wykonawcą umową zakończenie robót powinno nastąpić w drugiej połowie maja, a na wykonane prace powiat otrzyma 5-letnią gwarancję.

źródło: Powiat Legionowski

fot. UM Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *