Facebook

LEGIONOWO. Rząd zbuduje szpital w Legionowie

2017-12-08 4:14:40

Szpital w Legionowie ma powstać jako filia Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej, na tyłach wojskowej przychodni przy ul. Zegrzyńskiej. Szpital zaplanowany na 70 łóżek ma mieścić oddziały chorób wewnętrznych oraz chirurgii i ma być on dostępny dla wszystkich mieszkańców. Początek budowy zaplanowano koniec lata 2019 r.


Dotychczasowe próby stworzenia szpitala w Legionowie kończyły się niczym. Temat pojawiał się zwykle przed wyborami. Natomiast działania władz samorządowych były głównie pozorne i pod publiczkę. Na przykład żądały one od NFZ-u i resortu zdrowia gwarancji otrzymania kontraktu, tj. takich, jakich nie posiada żaden szpital w Polsce. A więc realnie szanse na powstanie takiego szpitala były zerowe. Dla niektórych było też oczywiste, że bez pomocy rządu szpital w Legionowie nie powstanie. Rozmowy w tej sprawie podobno trwały od kilku miesięcy. Jednak brakowało kogoś, kto podjąłby decyzję i sprawił, że sprawa zostania doprowadzona do końca. Wreszcie panującą w tym zakresie niemoc, postanowił przerwać Mariusz Błaszczak, poseł z Legionowa, a jednocześnie szef MSWiA. Od dłuższego czasu docierały bowiem do niego zarówno głosy poszczególnych mieszkańców Legionowa w tej sprawie, jak i petycje, jak ta zainicjowana przez legionowskiego radnego Andrzeja Kalinowskiego. W efekcie minister Błaszczak nie tylko przekonał do tej inicjatywy kolegów z rządu, ale także zyskał dla niej przychylność ze strony samorządu powiatowego. Red.

Komentarze

7 komentarzy

 1. Zmanipulowany mieszkaniec odpowiedz

  A lekarze „Niech jadą”. Ciekawe, kto w tym szpitalu będzie pacjentów przyjmował, bo tych na pewno nie zabraknie…

  1. Widze_Cie odpowiedz

   Specjalisci wyszkoleni za czasow rzadow PO-PSL. Oh wait….!

 2. obiecywali nie tylko szpital odpowiedz

  to jak powiedzeć o tych nazwiskach co do tej pory obiecywały ze już juz tuz tuz,…….jak chcesz Jolu madra i miła to pare nazwisk ci przypomne Smogorzewski,Grabiec, Zadrosny, Wróbel, Klejment, niejaki Pachulski z platformianymi kolegami…….

 3. Jolka odpowiedz

  Ważne by to nie były li tylko obietnice wyborcze, czego się obawiam patrząc na wymieniane w artykule, niechlubne niestety nazwiska

 4. Beata@wp.pl odpowiedz

  Wy durnota tylko krytyka a nic rozumu oczywiście jeśli jest osoba która poruszy problem budowy szpitala tak potrzebnego to dzięki za to !!!
  Potraficie tylko krytykować -krzyczeć i kombinować
  W Legionowie PO-rządzi więc tylko krytyka.
  Nic nie potrafią grzecznie załatwić tylko krzyki jak dziki!!!

  1. Daro odpowiedz

   Nie uprawiajmy może naiwnej propagandy, w chwili obecnej nie zapadały żadne konkretne decyzje.
   To wszystko przypomina przedwyborcze działania PO które już „lada dzień” ruszało z przebudową DK 61 czy rewitalizacją trasy kolejowej do Zegrza
   Po drugie PiS rządzi już dwa lata, gdyby budowa szpitala w Legionowie byłaby w jakiś sposób priorytetowa dla tej partii to już dawno powinny zapaść konkretne decyzje łącznie z rozpoczęciem budowy

 5. Tadeusz odpowiedz

  o tydzień spóźniony art. znany już z wielu rzetelnych portali, ale jak rozumiem treść musiała być przekonsultowana na nowogrodzkiej z pewnym znanym d.pkiem bolszewickim!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *