Facebook

LEGIONOWO. Rzucał butelkami, bił, kopał i wyzywał

2016-12-30 11:21:57

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 30-letniego Macieja G., który bez powodu szklanymi butelkami zaatakował dwóch młodych mężczyzn. 30-latek usłyszał zarzuty za naruszenie czynności narządu ciała u obydwu pokrzywdzonych. Ponadto 30-latek podejrzany jest o wywieranie wpływu na czynności interweniujących wobec niego policjantów i znieważenie ich wulgarnymi słowami. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili legionowscy śledczy w nocy w pierwszy dzień świąt przy ul. Sobieskiego w Legionowie zostało zaatakowanych dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat. Sprawca rzucał szklanymi butelkami w pokrzywdzonych, uderzał po głowie i kopał. Na miejsce została wezwana policja, a rannych mężczyzn przewieziono do szpitala. Jeden z pokrzywdzonych po opatrzeniu wrócił do domu, drugi przeszedł poważne operacje.

Dzięki rysopisowi podanemu przez ofiary oraz świadków funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego bardzo szybko zatrzymali podejrzanego o pobicie mężczyzn. 30-letni Maciej G., wcześniej karany, podczas zatrzymania zaczął wyzywać policjantów, zapierał się, nie chciał wsiąść do radiowozu, stosował wobec nich przemoc, aby odstąpili od swoich czynności. 30-latek poddany badaniu alkomatem miał 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna od prokuratora usłyszał już zarzuty za naruszenie czynności narządu ciała powyżej siedmiu dni u jednego z pokrzywdzonych i poniżej siedmiu dni u drugiego, wywieranie przemocą wpływu na działania funkcjonariuszy oraz znieważenie ich. Sąd na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec Macieja G. tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *