LEGIONOWO. Salmonella w Green Caffe Nero – kilkanaście osób w szpitalu

2018-06-04 5:26:27

 

Kilkanaście osób w trafiło do warszawskich szpitali. To efekt kontaktu z bakteriami z grupy salmonella jaką zatruli sie klienci sieci Green Cafe Nero. Firma winą obarcza dostawców nabiału a sanepid twierdzi, że to wina złego przechowywania

Do tej pory do warszawskich szpitali zgłosiło się kilkanaście osób z podejrzeniem zatrucia. Jak podają media przyczyną zatrucia było prawdopodobnie zielone ciasto ze szpinakiem.

Green Cafe Nero prowadzi śledztwo

“Wstępne ustalenia wskazują, że partia produktów nabiałowych dostarczona do naszej piekarni zaopatrującej kawiarnie w ciasta, mogła nie spełniać wymogów bezpieczeństwa żywności, pomimo, że podlega badaniom.

Po odebraniu sygnałów w trybie pilnym uruchomiliśmy konieczne do wyjaśnienia tych sygnałów procedury. W związku z tym, zdecydowaliśmy się na natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży wszystkich ciast z kremem, które mogły by się okazać potencjalną przyczyną sygnalizowanych niedyspozycji żołądkowych. Obecnie sprawa jest badana w ramach procedur wewnętrznych i Sanepidu.” – brzmi oficjalny komunikat na fan page’u firmy.

Innego zdania jest Sanepid

Rzecznik Sanepidu twierdzi, że pradopodobną przyczyną rozwoju bakterii salmonelli były nieodopowiednie warunki przechowywania ciast przy upalnej temperaturze. Mimo wszystko firma zapewnia, że wstrzymała sprzedaż wszystkich ciast z kremem. Czy do Legionowa trafiły produkty ze skażonej partii tego nie wiadomo.

W Legionowie była kontrola

W rozmowie z kierowniczką legionowskiej kawiarni dowiedzieliśmy się, że przeprowadzona została kontrola w lokalu. Zabezpieczone zostało ciasto chałwowo-malinowe. W chwili publikacji tego artykułu do kawiarni nie dotarły żadne informacje dotyczące przypadków zarażenia bakterią salmonelli w Legionowie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *