LEGIONOWO. Sanepid z policją wkroczyli do restauracji

2021-02-15 6:45:48

Legionowski Sanepid w asyście policji zamknął znajdującą się w Ratuszu restaurację Qlturalni Qlinarni. Zdaniem menagera Macieja Adamskiego policja była bardzo brutalna i siłą wyrzucała “pracowików”z knajpy

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (12 lutego) w godzinach wieczornych. Do restauracji Q&Q przybyły pracowniczki Sanepidu w asyście policji. Powodem wizyty była decyzja Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego o zamknięciu lokalu. Zdaniem Sanepidu,  przygotowywano i podawano tam posiłki oraz napoje, co stwarzało zagrożenie dla życia i zdrowia. Po odczytaniu decyzji przez pracowników inspektoratu poproszono znajdujących się w lokalu testerów smaku o opuszczenie lokalu.

Wyrzucali pracowników siła

Po odczytaniu decyzji przez pracowników inspektoratu poproszono znajdujących się w lokalu testerów smaku o opuszczenie lokalu. Zdaniem menagera, policja kilkukrotnie przekroczyła swoje uprawnienia wyrzucając siłą Testerów Smaków, czyli pracowników restauracji oraz groziła użyciem siły. Część znajdujących się w środku osób sama wyszła z lokalu. Wobec innych policjanci mieli, według twierdzeń Adamskiego, używać siły poprzez szarpanie i wyrzucanie ich z lokalu na zewnątrz. – Jeden z moich pracowników ma uszkodzony bark, po tym jak został potraktowany przez policjanta – mówił w rozmowie z nami Adamski. – Konsultujemy się prawnikami i dzisiaj (15 luty) składam zawiadomienie do prokuratury, poturbowany pracownik z tego, co wiem również – dodawał.

Policja komentuje sprawę

Zdaniem policji przedstawiona wersja wydarzeń nijak się ma do faktycznego przebiegu interwencji. Pracownicy Sanepidu wydali decyzję administracyjną, która miała być wykonana pod rygorem natychmiastowym. Tak więc pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poprosili Policję o opróżnienie lokalu. Rzecznik policji powiedział nam, że Większość osób będących wewnątrz zastosowała się do wydanej decyzji i opuściła lokal. Dwie osoby nie chciały wyjść z lokalu, w związku z czym funkcjonariusze wydali polecenie opuszczenia lokalu. Poinformowali również, że w przypadku niedostosowania się do wydanych poleceń zostaną użyte środki przymusu bezpośredniego. Osoby te nie reagowały na wydane przez funkcjonariuszy polecenia, w związku z czym policjanci do opróżnienia lokalu użyli siły fizycznej. Policja poinformowała, że przebieg interwencji został zarejestrowany kamerą. Jednocześnie rzeczniczka poinformowała, że w toku interwencji żadna z osób usuwanych z lokalu nie została przez policjantów “wyrzucona”.

Apel i ignorowanie zakazu

Na facebooku wspomnianego menagera restauracji, pojawił się list jaki został złożony do Komendanta Legionowskiej Policji ws. zaprzestania nękania i zastraszania przez policję pracowników lokalu. Pomimo wydanego przez Sanepid zakazu, lokal działa i dalej serwuje posiłki. Jednak głównie na wynos.

Komentarze

2 komentarze

  1. Maciej odpowiedz

    “Managera” bo ten pan jest właścicielem. A ci wyrzuceni pracownicy najpierw zostali przedstawieni jako stolarz, a zaraz potem jako “tester smaków”. Chyba smaku whisky bo na filmie widać że jest mocno wstawiony. Czy “pracownicy” zostali przebadani alkomatem? Ta tancbuda dla lokalnych cwaniaczków nadaje się tylko do zamknięcia. Brawo policjanci!

    1. Xyz odpowiedz

      Sama tam tańcowałaś 🤣🤣🤣

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *