LEGIONOWO. Sensacja w PWK. Prezes Gruczek na wylocie?

2019-03-14 4:12:53

 

 

Rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągowa-Kanalizacyjnego „Legionowo” (PWK) ogłosiła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu PWK. Czyżby szykowała się kolejna zmiana w kierownictwie miejskiej spółki?

W poniedziałek (11 lutego) dotarła do nas sensacyjna informacja. Rada nadzorcza PWK ogłosiła konkurs na stanowisko Prezesa. Oficjalnie jest to związane z upływem 4 letniej, 3 z rzędu kadencji na tym stanowisku Grzegorza Gruczka. 

Jednak kto słyszał w Legionowie o kadencji dla prezesa miejskiej spółki. Wiadomo przecież, że prezesów powołuje i odwołuje u nas prezydent Roman Smogorzewski, według własnego widzi mi się, zwykle nie bawiąc się w jakiekolwiek konkursy. Tak została powołana prezes KZB Legionowo, Irena Bogucka, tak były prezes PEC Legionowo Narcyz Tokarski czy też obecny prezes PEC Marek Pawlak itd.

Informacja ta jest tym bardziej zadziwiająca, że PWK, od 2007 r. pod rządami Gruczka, stało się nowoczesną i dobrze zarządzaną firmą, co widać już na pierwszy rzut oka. Zdecydowanie wyróżnia się ona na tle pozostałych miejskich spółek. W dodatku prezes Gruczek jako jedyny wygrał konkurs na swoje stanowisko i w przeciwieństwie do pozostałych prezesów jest fachowcem w swojej branży.

Wszystko wskazuje więc, że Gruczek musiał podpaść Smogorzewskiemu. Może na to wskazywać zachowanie radnego Janusza Klejmenta, który ostatnio zaczął otwarcie krytykować działalność PWK i jej prezesa.                                     WD

Komentarze

12 komentarzy

 1. Krzysiek odpowiedz

  Może Grabiec musi gdzieś miękko wylądować, bo kopniaku wyborczym jaki go czeka? Może już za wczasu szykuje sie grunty dla spadochroniarzy?

 2. Trygon odpowiedz

  to takie typowo polskie…naprawianie czegoś co dobrze działa tylko po to by jakiś pociot ślizgał sie na czyimś tyłku

 3. oli odpowiedz

  Fachowiec zrobił robotę i teraz na ciepłej posadce poślizga się ktoś z nadania…
  W dobrze zorganizowanej (przez poprzednika) firmie taki darmozjad z nadania, nic nie robiąc, będzie brał pensyjkę z perspektywą na ładną odprawę…

 4. Marco odpowiedz

  Co się dziwicie, przecież to w obecnych czasach norma. Fachowiec dobrze kierujący firmą to człowiek, którego trzeba niezwłocznie wymienić.

 5. Bogdan odpowiedz

  PWK to jedyna w mieście miejska spółka na poziomie. Wyróżnia się już samym wyglądem obiektów. Prezes trochę przeginał z tym zmuszaniem do instalacji liczników i podłączaniem się do kanalizacji i wodociągu. Ale w efekcie Legionowo, w przeciwieństwie do sąsiednich gmin, jak jedyne jest w całości skanalizowane . Chyba ponad w 90%. Zrobił swoje to nie jest im już potrzebny.

  1. Algird odpowiedz

   Łatwiej jest skanalizować 10-22 km kw niż 70 km Jabłonny, 100 Wieliszewa czy Nieporętu. I efekt ekologiczny przy POIŚ od ręki z automatu.

 6. Wiktor odpowiedz

  Wzorowo zarządza spółka wprowadził w niej 21 wiek to chcą go się pozbyć a to jest fachowiec i dobry gospodarz powinien zostać nadal

 7. Victor odpowiedz

  jaka sensacja???? LMS zorganizował kumplowi “ucieczkę do przodu”. Wygra konkurs i będzie parę lat mieć spokoju ku radości nielicznych i wkur….niu licznych.

  1. Ola odpowiedz

   a ty ćwoku do której grupy należysz

   1. Victor odpowiedz

    Droga Olu, na chamstwo jest tylko jedna odpowiedź: totalna ignora. Jak dorośniesz do poziomu ludzi , którzy zeszli z drzewa może będzie warto czytać co piszesz, na razie szkoda prądu

 8. Wku****ny odpowiedz

  Klejment na Prezesa!

 9. wyborca odpowiedz

  tak ta menda kopała pod prezesem cały czas……..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *