LEGIONOWO. Sesje, których nie można obejrzeć

2018-12-23 1:02:21

Od stycznia br. gminy mają obowiązek transmitowania oraz udostępniania nagrań z sesji. Niestety w Legionowie nie wzięto sobie ustawy do serca i nagrania z sesji są, jednak aby się do nich dostać trzeba się nagimnastykować


Zgodnie z nowelizacją Ustawy o Samorządzie Gminny, wszystkie gminy od stycznia br. mają obowiązek transmitowania na żywo oraz nagrywania i udostępniania posiedzeń Rad Miast, Gmin, Powiatów oraz Sejmików.

Sesje się odbyły – transmisja nie działa?

W Jabłonnie, Nieporęcie, Serocku i Wieliszewie sesje od jakiegoś czasu są transmitowane na youtubie. Zaś obrady Rady Powiatu na stronie esesja.pl. W Legionowie niestety sprawa nie jest tak oczywista. Co prawda na stronie miasta pojawia się informacja o transmisji w internecie, jednak nie da się jej uruchomić o czym informowali nas czytelnicy. W związku z tym zadaliśmy pytanie do Rzeczniczki Urzędu Miasta Legionowo Tamary Boryczki, gdzie ww. transmisje z ostatnich dwóch sesji można obejrzeć.

Nagrania niby są, ale…

W odpowiedzi na zadane przez nas pytania dowiedzieliśmy się, że wszystkie transmisje z posiedzeń Rady Miasta Legionowo można obejrzeć na stronie www.bip.legionowo.pl w zakładce Rada Miasta i dalej Transmisje obrad. Zachęceni zapewnieniami rzeczniczki ratusza odwiedziliśmy podaną stronę internetową i zostaliśmy przeniesieni na stronę:
http://mazowsze.tv Tam faktycznie znajduję się informacja o „istniejącym” archiwum sesji. Niestety załączone odnośniki nie uruchamiają się bez dodatkowego oprogramowania. O czym ani strona, ani rzeczniczka nas nie poinformowała.

Metoda prób i błędów
Aby obejrzeć sesję zmienialiśmy przeglądarki, przeszukiwaliśmy źródła stron. Podane odnośniki wskazują, że faktycznie pliki są. Jednak bez instalacji dodatkowego oprogramowania obejrzenie transmisji było niemożliwe. Czy nie prościej było za przykładem innych gmin, uruchomić transmisje np. na youtubie lub przystosowanej do tego platformie jak esesja.pl?

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *