LEGIONOWO. Setki tysięcy na LTV

2015-09-29 10:40:02

Mieszkańcy spółdzielni za realizację programów LTV płacą prawie 342 tysiące złotych rocznie. To dużo zważywszy na to, że program LTV składa się z 45-minutowej audycji emitowanej raz w tygodniu oraz codziennego 10-minutowego programu.


Dane dotyczące nakładów na realizację programów LTV pojawiły się niedawno przy okazji ankiety mającej za zadanie poznania opinii mieszkańców spółdzielni na temat lokalnej telewizji. SML-W zwraca się w niej z prośbą o odpowiedzi na trzy pytania. Druki z ankietami miały być dostarczone przez gospodarzy bloków do skrzynek pocztowych. Ankiety należy wypełnić i oddać do środy 30 września.
Ze wstępu, który znalazł się w ankiecie możemy dowiedzieć się, że w skład programu telewizyjnego LTV wchodzi 45 minut cotygodniowej audycji TV oraz 10 minut programu „Kwadrans przed siódmą”, który emitowany jest codziennie z wyjątkiem sobót, niedziel i dni świątecznych. Za te „rarytasy” spółdzielcy płacą 341 724,75 zł. „(…) Docierają do nas sygnały od mieszkańców, że utrzymywanie programu jest nieuzasadnione” – czytamy we wstępie ankiety. Mieszkańcy mogą w niej odpowiedzieć na pytania: „czy ogląda Pan/Pani program telewizji lokalnej LTV?”, „jak oceniasz jakoś programów LTV?” oraz „główny ciężar finansowania programu LTV jest ponoszony przez Spółdzielnię. Czy uważasz, że Spółdzielnia nadal powinna finansować powstawanie programu LTV?”.Wszystko wygląda w porządku tyle, że żaden z mieszkańców SML-W, z którymi rozmawialiśmy o prowadzonej ankiecie nie wiedział. Byli też tacy, którzy twierdzili, że do ich skrzynek ankiety nie trafiły. Ci więc, którzy chcą wziąć udział w ankiecie powinni raz jeszcze przeszukać swoją korespondencję lub zgłosić się po odpowiedni druk do administracji osiedla lub sekretariatu SML-W. Czasu nie zostało już jednak zbyt dużo.

MARCIN CHOMIUK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *