LEGIONOWO. Sierżant Borsuk z wizytą w przedszkolu

2022-06-22 11:22:50

Zajęcia z sierżantem Borsukiem stały się już pewnego rodzaju tradycją wśród przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Jest to maskotka rozpoznawana i lubiona zarówno przez małe jak i większe dzieci. Borsuk w niebieskim mundurze, edukuje, bawi, rozwesela i opowiada o bardzo ważnych kwestiach, czyli o bezpieczeństwie na drodze, w domu, w szkole i podczas zabawy. Tym razem „pluszowy przyjaciel” odwiedził dzieci z tęczowej szóstki w Legionowie

Sierżant Borsuk, kojarzący się dzieciom od lat z dobrą zabawą oraz bezpieczeństwem,  wspólnie z policjantką z legionowskiej komendy odwiedził dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 Tęczowa Szóstka w Legionowie.
Poprzez zabawę, zaproszeni goście rozmawiali z maluchami na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jakie kolory sygnalizatora pozwalają przejść bezpiecznie przez jezdnie, którą stroną ulicy należy iść kiedy nie ma chodnika oraz o tym, że nie wolno bawić się w pobliżu ulicy i przez nią przebiegać.

Dzieci dowiedziały się również, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jak ważną rolę dla pieszego pełnią elementy odblaskowe. Ponadto mundurowi przypomnieli przedszkolakom o numerze alarmowym, z którego należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Policjanci przypomnieli jak należy zachować się w kontaktach z osoba obcą oraz co zrobić jeśli zgubimy się podczas letniego wypoczynku nad wodą. W trakcie spotkania najmłodsi mogli przymierzyć policyjną czapkę i obejrzeć wyposażenie policyjne.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Ach, gdyby bezkarnie było można tego łobuza na posiniaczony pyszczek za drzwi skierować …. Pokazał dzieciom pałkę , kajdanki i paralizator ? Pokazał jak tłuką na komisariatach a potem porzucają w lesie ( patrz sprawa z Piątku ) ? Pokazał jak do naga rozbierają i trzymają po dwie doby w celi bez pryczy ( patrz protestujący przeciwko szumowskiemu) ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *