LEGIONOWO. Skanalizowali centrum

2019-01-09 8:31:44

Trwają prace związane z budową kanalizacji przy Al. 3 Maja.W ciągu zaledwie miesiąca między ul. Reymonta a ul. Sienkiewicza powstał blisko 200 m odcinek kanalizacji. Teraz trwają prace związane z uporządkowaniem terenu oraz położeniem nowej nawierzchni


Od listopada ub. Roku trwają utrudnienia na Al. 3-go Maja w Legionowie. Powodem utrudnień jest budowa sieci kanalizacyjnej oraz przyłączy znajdujących się w okolicy domów. Jak informuje PWK prace remontowe mają zakończyć się w przyszłym tygodniu.

Ochrona środowiska i poprawa jakości życia

Z informacji jakie udało nam się uzyskać z PWK wynika, że to nie jedyne prace jakie udało się przeprowadzić pod koniec ub. Roku. Prócz wspomnianego już odcinka od ul. Reymonta do ul. Sienkiewicza udało się również skanalizować też ul. Sienkiewicza w miejscu gdzie kanalizacji nie było. Obie inwestycje pozwoliły skanalizować ścisłe centrum miasta tym samym umożliwiając likwidację przeciekających szamb. Co ma w przyszłości wpłynąć na poprawę warunków życia mieszkańców oraz ochronę środowiska.

250 tys. złotych

Całkowity koszt przeprowadzonych robót wyniósł blisko 250 tys. złotych. Teraz trwają pracę wykończeniowe po których zostanie położona nowa nawierzchnia. W rozmowie z pracownikami, którzy są odpowiedzialni za roboty dowiedzieliśmy się, że prace powinny skończyć się około czwartku 10 stycznia.

QK

Komentarze

3 komentarze

 1. Adam odpowiedz

  Znowu PWK buduje i inwestuje. Nie wiem dlaczego w innych.spółkach miejskich nic nie robią.

  1. Ambroży odpowiedz

   Niemalże całe Legionowo jest zwodociągowane i skanalizowane, szkoda że w sąsiedniej gminie najbliżej Warszawy, o wodzie i kanalizacji można tylko pomarzyć… niby robią kanalizacje a i tak mnie pominęli, a mieszkam przy samej drodze wojewódzkiej, o wodzie w ogóle nie wspomnę. W ogóle nie dbają o mieszkańców!

  2. Jack12 odpowiedz

   No faktycznie – tak trochę to wygląda, że u innych cichosza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *