LEGIONOWO. Skarga na prezesa PWK w Legionowie – Rada miasta nie chce kontrolować miejskich spółek

2017-08-09 5:05:16

6 lipca br. do Rady Miasta Legionowo wpłynęło pismo Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie. Skarga dotyczyła niegospodarnego dysponowaniem środkami finansowymi przez prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego „Legionowo” Sp. z o.o. (PWK)


2 sierpnia br. podczas 33. sesji Rada Miasta miała zdecydować, do kogo trafi skarga przesłana przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Warszawie. Skarga ta dotyczyła niegospodarnego dysponowania środkami finansowymi przez prezesa PWK. Ostatecznie zdecydowano, że powinna ona zostać rozpatrzona przez Radę Nadzorczą PWK, a nie przez Radę Miasta.
Jak komentuje przewodniczący Rady Miasta Janusz Klejment – Rada Miasta Legionowo nie jest właściwa do rozpatrzenia przedmiotowej skargi, ponieważ nie dotyczy ona ani działalności Prezydenta Miasta Legionowo ani kierownika jednostki organizacyjnej gminy. Spółka komunalna PWK „Legionowo” Sp. z o.o. nie jest jednostką organizacyjną w rozumieniu art. 229 kpa. Zgodnie z art. 219 §1 Kodeksu spółek handlowych stały nadzór nad działalnością spółki we wszystkich dziedzinach jej działalności sprawuje rada nadzorcza.

KT.

Komentarze

9 komentarzy

 1. Anita odpowiedz

  U nas w Polsce to już standard, że się opluwa ludzi, za zasługi i inne dokonania, którzy coś dobrego robią. Przedsiębiorstwo wodociągowe w Legionowie w ostatnich latach stało się wizytówką naszego miasta, widać że jest dobrze zarządzane, a świadectwem tego jest choćby dobra jakość wody oraz wyremontowane i schludnie zadbane obiekty (byłam z dziećmi i oglądałam na “nocy muzeów” stacje uzdatniana i widać wysoki europejski standard). Jako długoletnia mieszkanka miasta pamiętam jaką mieliśmy wodę, w przeciwieństwa do obecnych wodociągów, kiedyś kompletnie była nie do picia – i to była komuna. Niektórzy może by chcieli się cofnąć do poprzednich czasów PRL-u, gdzie w takich przedsiębiorstwach nic nie można było załatwić, bez znajomości. Teraz wszystko można załatwić od ręki w uprzejmy sposób, a większość spraw załatwiam przez internet i w PWK to się sprawdza. Pieniaczy jak widać nie brakuje!

  1. PQ odpowiedz

   Czemu wszędzie powiela się ten bzdurny frazes o “europejskim standardzie”? O “europejskich wartościach”. Ta marksistowska nowomowa ma utrwalać kult UE jako jedynego mozliwego, najwspanialszego tworu na świecie. Dokladnie to samo jest w KRLD i Rosji. A nie można by być dumnym z nowoczesnych, polskich standardów?
   A kontrole są po to, żeby nie było niepraeidłowości. Jeśli jest podejrzenie takowych, a bezpodstawbe, to kontrola nic nie wykarze i wszyscy będą szczęśliwi, Pani Anito.

   1. Daro odpowiedz

    A propos “europejskich standardów” to niedawno na jednym z portali ukazał się artykuł o ciągłym rozwoju PWK
    Proponuję zapoznać się z komentarzami pod tym artykułem do którego linka podam na końcu
    Same superlatywy, pozytywy o jakości wody, budowie zdrojów ulicznych i właśnie europejskich standardach
    Wystarczyło jednak że zadałem proste pytanie czy firma tak dbająca o te szczególne europejskie wartości może szantażować swoich klientów rozwiązaniem umowy i odcięciem ich od sieci ???
    Jakbym włożył kij w mrowisko, do banalnego w sumie artykułu pojawiły się 84 komentarze, większość to glosy “oburzonych” tak jakbym zbrukał jakąś świętość
    Wypisz wymaluj post Anity, każdy kto odważy się mieć swoje zdanie automatycznie staje się pieniaczem
    Wniosek jest jeden nie kontrolować …bo firma jest dobrze zarządzana

   2. Anita odpowiedz

    Jako matka polka z trójką dzieci, jestem dumna, że należymy do Unii Europejskiej i na szczęście większość Polaków tak uważa, a Pana słowa są w mniejszości. W naszym interesie leży, aby się jednoczyć, a nie skłócać, a to zawsze pokazywała historia. A takie pisanie dyrdymałów o doktrynie marksistowskiej… brak słów. Niestety te słowa pogardliwe możemy zaobserwować tvPIS lub trwam. Zapewne jest Pan chrześcijaninem, a wypisuje takie brednie… posłucha Pan co mówi Papież Franciszek, czy wcześniej JPII o Polsce i Unii, według Pana oni też są marksistami? Pozdrawiam i życzę więcej radości z życia 😉

    1. PQ odpowiedz

     Zdziwiłaby się Pani, jak większa jest ta “mniejszość”. Ale to trzeba zejść na ziemię i rozmawiać ze zwykłymi ludźmi, żeby wiedzieć. Głupstwa pleść wolno każdemu, choćby nie wiem jak niepoważne i wyświechtane, wbite do głowy przez “nowe wartości”, i żeby daleko nie szukać, proszę zwrócić uwagę na kadry profesorskie jakichkolwiek uczelni. Marsz przez instytucje, niszczenie odrębności, kultury aż w końcu… No właśnie, odwołuje się Pani do Papieży, więc i wiary. A wie Pani, że tak wielbiona przez Panią Unia dąży do tego, aby religia została zastąpiona “europejskimi wartościami” rodem z rewolucji francuskiej? “Wolność równość i braterstwo, albo śmierć!” jak wówczas wykrzykiwano, rozrywając ludzi o innych poglądach na strzępy. Proszę doczytać, bo to czwarte hasło bardzo często jest pomijane. Wiara przeszkadza dziś Unii marksistów (proszę doczytać o manifeście z Ventotene, o jego twórcach, o ojcach założycielach, o Spinellim, którego nazwisko znajduje się nad wejściem do parlamentu europejskiego!). Słuchała Pani kiedyś nauk Papieża i Kościoła o aborcji? Proszę zobaczyć jakie podejście do tego tematu ma Unia z której tak bardzo jest Pani dumna. Jako przykładna chrześcijanka, na pewno wie i rozumie Pani, że nie może być absolutnie akceptacji takich praktyk. No chyba, że jak nasi politycy, odwołuje się Pani do wiary, tylko wtedy, gdy jest to Pani wygodne.
     Za pozdrowienia i życzenia dziękuję, pragnę odwzajemnić się tymi samymi.

 2. Victor odpowiedz

  Mam nadzieję , że przyjdzie czas , kiedy do PWK wejdzie prokurator i “zajrzy o tyłka” do temu towarzystwu, a przede wszystkim Panu Prezesowi,

 3. Miro odpowiedz

  Romek jest jednoosobowym walnym zebraniem wspólników PWK, czyli najwyższym organem w spółce. To on powołał Gruczka na Prezesa oraz cały skład rady nadzorczej czyli POzamiatane

 4. Zorro odpowiedz

  a skład rady nadzorczej to św Mikołaj i gumisie ……… wszytstko jasne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *