Facebook

Legionowo. Skarga na rzeczniczkę – utajniona?

2019-07-06 12:47:36

Radna Agata Zaklika złożyła skargę na nieetyczne zachowania rzeczniczki ratusza Tamary Boryczki i zażądała wyciągnięcia wobec niej konsekwencji służbowych. Jej zdaniem, rzeczniczka jest skandalicznym przeciwieństwem wzorca profesjonalizmu, neutralności i kultury osobistej. Po miesiącu skarga została wycofana i ślad po niej zaginął…


Przypomnijmy, że o złożeniu skargi dowiedzieliśmy się podczas jednej z komisji rady miasta. Poinformowano tam radnych, że z treścią skargi na rzeczniczkę ratusza mogą się zapoznać w Biurze Rady. Przez krótki czas skarga ta była dostępna, ale potem zniknęła. Udało nam się jednak zapoznać z jej najważniejszym fragmentem. Według radnej Agaty Zakliki, rzeczniczka Tamara Boryczka po raz kolejny zignorowała skierowaną do niej przez Biuro Rady Miasta prośbę. Chodziło o poinformowanie o zamianie dyżurów dwóch radnych. Prośba nic nie dała i ratusz opublikował nieaktualne informacje o dyżurze. Według radnej był to już kolejny taki przypadek na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Zresztą radna Zaklika już wcześniej krytycznie wyrażała się o pracy referatu, którym kieruje Mytkowska. Na początku tej kadencji złożyła też do prezydenta dwie interpelacje w tej sprawie. Niestety na wcześniejsze sygnały najwyraźniej nie było żadnej reakcji. Dlatego radna zażądała tym razem konkretnego działania i wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec rzeczniczki. Zażądała również aby na stanowisko rzecznika prasowego ratusza został przeprowadzony normalny konkurs.
Z korespondencji z Biurem Rady Miasta wynika, iż po miesiącu skarga została wycofana. Nie wiemy kto i w jaki sposób wpłynął na radną, aby ta wycofała skargę. Niestety nie wiemy dlaczego tak się stało, bo wszyscy nabrali wody w usta… . Oczywiście zwróciliśmy się do przewodniczącego Rady Ryszarda Brańskiego o ujawnienie całej treści skargi, ale ten odmawia jej udostępnienia.

PS

Komentarze

6 komentarzy

 1. Legionowianin odpowiedz

  Układ wesołego Romka ma sie w najlepsze! Dziel i rządź to nadrzędna zasada. Romek dzieli funkcje, stanowiska, apanaże w ten sposób wymuszając uległość i posłuszeństwo u radnych!!! Najgorsze jest w tym to, że Romek dzieli nie swoje lecz dzieli NASZE wspólne podatki legionowan a ci biedni emeryci na niego głosujący wierzą, że pan prezydent im dał (np. akcje masaży 50% refundacji, lub park rozrywki) za swoje pieniądze. Nic Romuś nikomu nie daje chyba tylko sobie i swoim!

 2. Krzysiek odpowiedz

  Większości to pasuje, bo mają zbyt ograniczoną wyobraźnię i możliwości percepcji, by zrozumieć, że mogłoby być inaczej, lepiej. No ale prezydenta nie zmienią, „bo jak przyjdzie nowy, to może nie dać pieniędzy”. Wszyscy nawzajem się tym szambem ochlapują w kolejce po ochłapy do pańskiego stołu. Smutne to, że ludzie są gotowi dać się upokarzać, byle tylko nie musieć wziąć spraw w swoje ręce.

 3. Tomek odpowiedz

  I cóż z tego jak większość tego pięknego miasteczka twierdzi że im to pasuje…….Robię w szambiarstwie to wiem o czym mówię:)

  1. Legion odpowiedz

   Zgadza się, społeczność Legionowa w wieku 30-40 lat to słoiki i lemingi! Im wystarczy nocleg w blokach a w dzień zaaaaapier….ją w robocie w warszawce

 4. elwuo odpowiedz

  Legionowska ratuszowa klika wciąż działa… A słoiki głosują…

 5. Wku****ny odpowiedz

  Szambo wybija i cuchnie coraz mocniej w tym mieście…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *