LEGIONOWO. Skatowała 4-tygodniowe dziecko. Chłopiec walczy o życie

2018-03-27 10:31:16

Legionowscy policjanci otrzymali informację dotyczącą pobicia niemowlaka w Domu Samotnej Matki w Legionowie. Napastnikiem okazała się 27-letnia Marta S. Ofiarą kobiety padł jej 4-tygodniowy syn, który z rozległymi obrażeniami trafił do szpitala


Do zdarzenia doszło po północy w nocy z wtorku na środę (20-21 marca) w Domu Samotnej Matki w Legionowie. Interweniujący na miejscu policjanci zatrzymali dwie osoby. Jedną z nich była 27-letnia Marta S. Kobieta usłyszała już zarzuty.

Pogotowie wezwało policję

Z rozmowy z rzecznikiem Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga, prokuratorem Marcinem Sadusiem dowiedzieliśmy się, że zdarzenie miało miejsce po północy 21 marca br. w Domu Samotnej Matki sióstr Urszulanek z Gandino przy ul. Ks J.Schabowskiego. Jak udało nam się ustalić, o zdarzeniu policję poinformował Zespół Ratownictwa Medycznego, który został wezwany na miejsce przez personel ośrodka. Po dotarciu policjantów na miejsce okazało się, że skatowany chłopiec z rozległymi obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala na ul. Niekłańskiej w Warszawie. W tym samym czasie policjanci zatrzymali 27-letnią Martę S. oraz jej partnera – ojca dziecka.

Próbowała zabić?

Po zatrzymaniu kobieta została przesłuchana. Jak podaje prokurator Marcin Saduś, zdarzenie nie było incydentem. Wskazują na to wcześniejsze obrażenia na ciele chłopca w postaci siniaków. 27-latka leczyła się w przeszłości psychiatrycznie. W trakcie przesłuchania złożyła obszerne wyjaśnienia. W związku z wcześniejszymi problemami psychicznymi wystąpiło uzasadnione podejrzenie o niepoczytalności kobiety. Prokurator badający tą sprawę postawił kobiecie zarzut usiłowania zabójstwa z zamiarem ewentualnym to znaczy, że kobieta mogła przewidywać, że jej czyny doprowadzą do śmierci chłopca. A także fizycznego znęcania się nad dzieckiem.

Areszt tymczasowy

Po złożeniu przez kobietę wyjaśnień prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. W miniony piątek (23 marca) Sąd Rejonowy w Legionowie, ze względu na możliwą próbę mataczenia przychylił się do wniosku prokuratury. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Zatrzymany wraz z kobietą mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony do domu. W chwili, kiedy kobieta biła chłopca, miał on przebywać w innym pomieszczeniu i nie miał pojęcia na temat tragedii jak rozgrywa się w pomieszczeniu obok.

Stan dziecka jest ciężki

Z rozmowy z rzecznikiem prasowym szpitala przy ul. Niekłańskiej w Warszawie dowiedzieliśmy się, że stan chłopca jest określany jako ciężki. Do szpitala trafił on z rozległymi obrażeniami głowy, wieloodłamowym złamaniem kości ciemieniowej, krwawieniem do komory czaszkowej oraz obrzękiem czaszki. Chłopiec jest przytomny i wydolny oddechowo, jednak trudno w tej chwili powiedzieć cokolwiek na temat dalszych rokowań. Pewnym jest natomiast, że czeka go wielotygodniowe leczenia, a w przyszłości prawdopodobnie długoterminowa rehabilitacja.

Personel Domu Samotnej Matki w Legionowie nie mógł udzielić nam żadnych informacji dotyczących tego zdarzenia.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *