LEGIONOWO. Skuteczna interwencja posła Zalewskiego – odtajnili umowę z MS-EKO

2023-03-24 9:46:29

Na skutek kontroli poselskiej przeprowadzonej w spółce KZB Legionowo przez posła Pawła Zalewskiego, ujawniona została pełna treść umowy dzierżawy zawartej ze Spółką MS-EKO. Okazuje się, że przedstawiciele władz nie mówili całej prawdy…


W poniedziałek 20 marca poseł Paweł Zalewski (Polska 2050 Szymona Hołowni) przeprowadził kontrolę poselską w spółce KZB Legionowo. Dotyczyła ona zawarcia umowy ze spółką MS-EKO ws. dzierżawy działki w celu składowania i przeładunku śmieci.

Zmiękli następnego dnia

Poseł nie został jednak przyjęty przez panią prezes Irenę Bogucką. Mimo prawnego obowiązku, wynikającego z ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, nie została mu również udostępniona pełna treść umowy z MS-EKO. Dziś (24 marca) otrzymaliśmy informację, że w wyniku kontroli poselskiej przeprowadzonej w KZB Legionowo, następnego dnia została posłowi Zalewskiemu przekazana pełna treść umowy dzierżawy zawartej ze Spółką MS-EKO.

Śmieci nie tylko z Legionowa

Jak poinformowała nas asystent posła Maurycy Przyrowski – „Po analizie niepublikowanych wcześniej zapisów można jednoznacznie stwierdzić, że stoją one w sprzeczności z informacjami, które przekazywały mieszkańcom władze miasta. W szczególności dotyczy to zapisu § 2 ust. 2 pkt b), który dopuszcza składowanie i przeładunek odpadów pochodzących spoza Gminy Legionowo”. Wcześniej natomiast przedstawiciele władz miasta oraz spółki zapewniali mieszkańców, że chodzi tylko o przeładunek odpadów z Legionowa.

W załączeniu: odtajniona treść umowy z MS-EKO

Kliknij, aby powiększyć

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *