Facebook


LEGIONOWO. Śliski problem z rampą

2016-01-26 1:42:47

Pochyła rampa od strony osiedla Piaski na głównej legionowskiej stacji kolejowej stwarza zagrożenie dla parkujących aut. W trakcie mrozów tworzy się tam ślizgawka. Właściciel rampy – PKP rzadko odśnieża to miejsce.

– Już kilka razy widziałam, jak auta zsuwały się z rampy i o mały włos nie uderzyłyby w inne zaparkowane obok samochody. O bezpieczeństwo parkujących nie dba ani PKP, ani miasto, a to przecież tylko z powodu braku miejsc parkingowych wszyscy musimy tu zostawiać swoje pojazdy – mówi nam kobieta, która o problemie poinformowała naszą redakcję.

Ostatnio oblodzenie ukośnej rampy kolejowej było tak duże, że kierowcy mieli poważny problem, aby wyjechać swoimi autami. W takich warunkach naprawdę ciężko o zachowanie bezpieczeństwa. – Nie dość, że można się nieźle połamać, bo niezwykle trudno utrzymać równowagę na tak pochyłej i śliskiej nawierzchni, to jeszcze jest problem aby stąd wyjechać. A w skrajnych przypadkach grozi to nawet kolizją, gdyż rzuca autem w różne strony – żali się z kolei kierowca, którego zastaliśmy z własną solą, którą posypywał okolice swojego samochodu.

– Stacja Legionowo jest sprzątana przez firmę wynajętą do tego celu przez Polskie Linie Kolejowe. Rampa nie wchodzi jednak w zakres obowiązującej umowy o utrzymanie czystości, ponieważ nie jest ona własnością PLK. Należy do PKP S.A. i to tej spółki należy pytać o jej ewentualne odśnieżanie, czy sprzątanie – wyjaśnia Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Podobną odpowiedź, co do właściciela rampy, otrzymaliśmy z ratusza. – Rampa należy do PKP. W wyjątkowo trudnych warunkach atmosferycznych, dla bezpieczeństwa mieszkańców, będzie przez nasze służby odśnieżana i posypywana, ale najczęściej jest zastawiona samochodami, co znacznie utrudnia jej odśnieżanie – przekonuje Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy Urząd Miasta Legionowo. Od właściciela rampy, na chwilę obecną nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane przez nas pytania.

DB

Komentarze

3 komentarze

 1. Daro odpowiedz

  Do czasu rozwiązania problemów parkingowych i wybudowania parkingu wielopoziomowego dopuszczone jest parkowanie na rampie
  I tyle w temacie

  1. Wiktor odpowiedz

   Idąc tym tropem to można ludziom pod oknami przy blokach Zegrzyńska 85, 87, 89 itp, na trawnikach, chodnikach i gdzie się da. Dobrze że przy rampie PKP nie ustawiła wagonów typu platforma to i tam zapewne kilka aut by się zmieściło. Jeżeli ktoś wali głupa na całego i robi źle to radzę po cichu i bez chwalenia się tym. Szczególnie jak srasz komuś pod oknem to nie mów że to twoje gówno i że mógłby tam WC postawić. Podobnie jest z rampą, która nigdy nie była i nie miała być parkingiem. Znaki informacyjne jasno określają oznaczenie parkingu a tam takowych nigdy nie było. Zatem parkujesz na własne ryzyko. Widzę, że przez jednego bądź kilku niezadowolonych ucierpią wszyscy, gdyż PKP zapowiada postawienie znaków zakazujących wjazd na rampę. Tyle że w naszym pięknym Kraju przepisy są dla tych co je wymyślają i znak np.B-2 będzie olewany a kierowcy i tak wjadą chyba, że PKP postawią bariery betonowe.

 2. Wiktor odpowiedz

  Rampa to nie parking !!!. Tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *