LEGIONOWO. SML-W chce wyrżnąć zdrowe drzewa

2019-07-17 6:30:13

Spółdzielnia chce wyciąć drzewa przy Al. 3 Maja. Mieszkańcy twierdzą, że to absurd bo drzewa są zdrowe. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o utworzenie nowych miejsc parkingowych, dla znajdującego się na osiedlu budynku administracji

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy bloku przy Al. 3 Maja 33. Jakiś czas temu na klatce schodowej ich bloku pojawiła się informacja o zamiarze złożenia wniosku do prezydenta Smogorzewskiego o wydanie zezwolenia na wycinkę trzech drzew rosnących na terenie nieruchomości.

To absurd

Jak mówią mieszkańcy to nie pierwszy przypadek wycinki drzew na terenie ich nieruchomości. Jakiś czas temu pod piły trafiło kilka innych zdrowych drzew m.in.: lipa, akacja, dwie brzozy oraz dąb. Za każdym razem jako powód Spółdzielnia podawała uschnięcie drzew. Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy jednym głosem twierdzą, że wycięte drzewa faktycznie posiadały suche pojedyncze gałęzie. – Drzewa, które nie zostały wycięte, miały suche gałęzie odbiły i teraz normalnie zdrowo rosną – kończą rozmowę.

„Zagrażają ludziom i mieniu”

Zadaliśmy pytania do SML-W w sprawie planowanej wycinki. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że wszystkie oznaczone do wycinki drzewa stwarzają zagrożenie dla ludzi i mienia. Byliśmy na miejscu, wskazane drzewa nie wyglądają na stwarzające zagrożenie. Prócz ogołoconych z liści gałęzi nie wyglądają również na obumarłe. Jeden z mieszkańców, który od 20 lat zajmuje się drzewami podpowiedział nam, że za taki stan rzeczy odpowiadają bieżące warunki atmosferyczne: brak deszczu oraz upały. Dlatego tym bardziej nie rozumie decyzji SML-W. Jak podaje spółdzielnia uwagi w tej sprawie można zgłaszać do 1 sierpnia br. w budynku Administracji przy Al. 3 Maja 34.

Nie mają gdzie parkować?

W trakcie rozmowy z mieszkańcami dowiedzieliśmy się również, że powodem chęci wycinki na osiedlu może być fakt, iż pracujący w znajdującym się na osiedlu budynku administracji pracownicy nie mają gdzie parkować. – Oni by chcieli aby w miejscu naszych drzew powstał parking – mówi wprost pan Józef. Tego niestety nie udało nam się potwierdzić, jednak biorąc pod uwagę fakt zagęszczenia tej części miasta, scenariusz wydaje się być dość prawdopodobny. Do sprawy będziemy wracać.

QK

Komentarze

3 komentarze

 1. Drzewiarz odpowiedz

  Mało tego te drzewa będą wyrzynali wyrzynarkami, żeby jeszcze dodać im bólu.

 2. Szymon odpowiedz

  Robią z nami co chcą w tej spółdzielni i za nic nas mają a mieszkańcy dalej tych idiotów wybierają.

 3. Daro odpowiedz

  Drzewa przeszkadzają w “rozwoju” Legionowa. Jeżeli czytam takie odpowiedzi na moje komentarze i tu dosłowny cytat to nie dziwi mnie już nic

  “Generalnie mało mnie obchodzi zagęszczanie. Co mi z parku jak powietrze jest tak samo „czyste”, jak w reszcie terenu miasta”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *