LEGIONOWO. Głos oddany na Smogorzewskiego może być nieważny

2018-10-19 4:42:20

Do komisarza wyborczego wpłynął wniosek o wykreślenie Romana Smogorzewskiego ze spisu wyborców, z powodu zamieszkiwania poza Legionowem. Z informacji komisarza wynika, że sprawa wykreślenia ze spisu wyborców leży w gestii prezydenta miasta lub sądu. Jaki będzie efekt tego zawiadomienia, będziemy informować

Przed tygodniem otrzymaliśmy informację, o wpłynięciu do komisarza wyborczego wniosku o wykreślenie Romana Smogorzewskiego ze spisu wyborców.

Nie mieszka w Legionowie

Powodem skreślenia miał być fakt, że prezydent Smogorzewski od kilkunastu lat zamieszkuje w Józefowie gm. Nieporęt. A więc, nie powinien znajdować się w spisie wyborców w Legionowie. Zresztą prawdziwe miejsce zamieszkania prezydenta nie jest dla nikogo tajemnicą. Wielokrotnie publicznie mówił on, jak jeździ z domu w Józefowie do pracy ulicą Strużańską.

Wniosek dotarł do komisarza

Kilkukrotne próby potwierdzenia informacji o wpłynięciu wniosku były nieskuteczne. Dopiero po wydaniu ostatniego numeru naszego tygodnika dostaliśmy potwierdzenie od komisarza wyborczego, że wniosek taki faktycznie dotarł. Nie wiemy w jaki sposób wniosek ten zostanie rozpatrzony. Z informacji komisarza wynika, że sprawa wykreślenia ze spisu wyborców leży w gestii prezydenta miasta lub sądu.

Sam potwierdził gdzie mieszka

W międzyczasie jednak prezydent Smogorzewski udzielił kolejnego wywiadu dla telewizji LTV, w którym potwierdził, że jego dom znajduje się w Józefowie. Mówił, że nad jego domem ostatnio ciągle latają drony, a dziennikarze co kilkadziesiąt minut dzwonią domofonem. Te działania mediów mogliśmy wszyscy oglądać na filmikach sprzed domu w Józefowie. Prezydent mówił też, iż podobna sytuacje jest w okolicy domu jego rodziców w Legionowie. W ten sposób prezydent sam potwierdził, że mieszka w Józefowie , a nie w domu rodziców w Legionowie.

Teraz problem mogą mieć wyborcy, ponieważ – zgodnie z prawem – głosy oddane na osobę, która została wykreślona ze spisu wyborców, będą nieważne.

Karol Krawczyk

Komentarze

12 komentarzy

 1. kswus odpowiedz

  darmozjady do pierdla a nie do władzy

 2. Anonimus odpowiedz

  Zaklika mieszka w Jabłonnie i co jej zrobicie ???

 3. edyta odpowiedz

  Co ma spis wyborców ze spisem kandydatów? Trzaskowski który wygrał w Warszawie też nie mieszka w Warszawie

  1. Leszek odpowiedz

   Smogorzewski na prezydenta startowac mogl, ale jako mieszkaniec Józefowa, nie mial prawa startowac w wyborach do Rady Miasta, czyli powinien zostać uznany za kandydata niewaznego. To samo tyczy sie pozostalych kandydatow na radnych, nie mkeszkajacych na terenie gminy.

 4. Zen odpowiedz

  A co z Kiełbasińskim?To samo co ze Smogim

 5. B. Lubelska odpowiedz

  Skoro od kilkunastu lat mieszka poza Legionowem to czemu nie skreślony został w poprzednich wyborach. Ludzie weźcie się za robotę A nie uczepiliscie się jak rzep psiego ogona. To już nawet nie jest zabawne.😣😣😣

 6. Mksyspytylk odpowiedz

  Jak rozumieć wcześniejsze komentarze? Wina dwóch innych kandydatów rozgrzesza trzeciego?
  Jeżeli dwóch kradnie, to trzeciemu również wolno? Takie przypadki tylko potwierdzają, że lokalna polityka, to jedynie walka o koryto.

 7. Pepe odpowiedz

  I co ze Smuniewskim ?
  Legionowo czy Jabłonna ?

  1. M odpowiedz

   Smuniewski stratuje do powiatu więc problemu nie ma. Co z Agatą Zakliką i Marcinem Smogorzewskim

  2. M odpowiedz

   Smuniewski startuje do powiatu i problemu nie ma 😜 Co z Zakliką Agatą i Smogorzewskim Marcinem.

 8. Szerszeń odpowiedz

  A co z Edwinem Zezoniem? Wieliszew czy Gmina Serock??

  1. Urli odpowiedz

   Z całą pewnością nie Michałów Reginów..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *