LEGIONOWO. Smogorzewski: “Opozycja nie rządzi”

2017-02-02 6:00:44

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski mocno związany z Platformą Obywatelską na ostatniej sesji dał jasno do zrozumienia, czym dla niego jest opozycja. Przy rozmowie o budżecie zwrócił się do opozycyjnego radnego Leszka Smuniewskiego tłumacząc, jak postrzega demokrację i że pomysłów opozycji się nie realizuje.

– Szanowny Panie radny, rządzi większość w Radzie, a nie Rada. Chcę powiedzieć dobitnie na tej sali, że Państwo którzy są w opozycji nie rządzą i ich wnioski nie są realizowane. I to jest normalna demokratyczna praktyka – zwrócił się do opozycyjnego radnego prezydent Roman Smogorzewski.

Na ripostę ze strony radnego z PiS Andrzeja Kalinowskiego nie musiał jednak długo czekać. – Panie prezydencie. Ja cieszę się, że uważa Pan, że większość powinna rządzić. Miałbym taką ogromną prośbę, żeby Pan przypomniał o tym swoim kolegom posłom i koleżankom posłankom, że to większość rządzi i to większości projekty się proceduje. A nie mniejszości. Tutaj Pan często o tym przypomina, a Pańscy koledzy w Sejmie i Senacie zapominają o tym i często jest tak, że blokują mównicę, bo się z czymś nie zgadzają. Widocznie zapomnieli, że to większość rządzi. Dlatego dziękuję o przypomnieniu tego i prosiłbym bardzo o przypomnienie tego swoim kolegom i koleżankom z partii – powiedział Andrzej Kalinowski. Inny zaś opozycyjny radny podsumował, iż z taką arogancją prezydenta jeszcze się nie spotkał.

DB

Komentarze

3 komentarze

 1. SEBASTIAN odpowiedz

  CHAMSTWOWŁADZTWO. ROMUŚ TO ŻE JA WYBRAŁEM OPOZYCJONISTĘ NA RADNEGO NIE ZNACZY, ŻE MASZ U MNIE NIC NIE ROBIĆ. TWOJE PRYWATNE INTERESY I CHĘĆ ZWALCZANIA “WOLNYCH” OD TWOJEJ SMYCZY RADNYCH MNIE NIE INTERESUJE.

 2. rozwaga odpowiedz

  obserwujemy szaleństwo pana Pochujalskiego na fb, nic o nas bez nas,……to ja głosno powiem że mieszkańcy bez waas przeżyjemy ale wy ….bez nas to zdechniecie. POniał.

  1. Marcin odpowiedz

   rozwago, gdybyś nie spał w szkole, wiedziałbyś jak skończyli faktyczni autorzy tego powiedzonka. Idziesz we właściwą stronę, po ich śladach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *