LEGIONOWO. Smogorzewski postawiony pod ścianą !!!

2017-11-06 6:27:21

Radny Andrzej Kalinowski złożył petycję z żądaniem zagwarantowania środków w budżecie miasta na budowę szpitala, a także podjęcia przez władze Legionowa rozmów w tej sprawie z przedstawicielami Skarbu Państwa oraz Powiatu Legionowskiego. Powiat już zadeklarował przeznaczenie 25 mln zł na ten cel

Andrzej Kalinowski

Jak ustaliliśmy, w piątek 3 listopada br. radny Andrzej Kalinowski złożył w kancelarii Urzędu Miasta Legionowo petycję w sprawie budowy szpitala w Legionowie. Wraz z nią złożono także listy poparcia dla tej inicjatywy z 824 podpisami mieszkańców.

Żądają zabezpieczenia środków w budżecie

Żądają oni aby władze miasta zagwarantowały w budżecie odpowiednie środki, które pozwolą na rozpoczęcie budowy szpitala. Z naszych informacji wynika, że powinna być to kwota co najmniej 30 mln zł. W petycji skierowanej do władz Legionowa zawarto również żądanie, aby podjęły one rozmowy z powiatem legionowskim oraz z przedstawicielami skarbu Państwa w celu wypracowania wspólnego stanowiska odnośnie finansowania budowy szpitala w Legionowie.

dav

Dotąd tylko deklaracje

Do tej pory prezydent Roman Smogorzewski mówił również o potrzebie budowy szpitala, ale było to zazwyczaj przed wyborami i kończyło się na gołosłownych deklaracjach. Nigdy do tej pory bowiem w budżecie miasta nie przeznaczono na ten cel jakichkolwiek środków. A więc nie były to poważne zapowiedzi. Tym razem jednak w petycji skierowano konkretne żądanie do władz. Sposób, w jaki petycja ta zostanie potraktowana przez prezydenta Smogorzewskiego będzie świadczył o prawdziwych jego intencjach ws. budowy szpitala.

Smogorzewski nie ma wyjścia

Osoba autora petycji – radnego Andrzeja Kalinowskiego, może wskazywać że inicjatywa utworzenia szpitala tym razem ma poparcie władz centralnych, a więc i realne szanse na realizację. Według naszych informacji, starosta legionowski Robert Wróbel już zadeklarował chęć współpracy ws. budowy szpitala. Wyraził on także gotowość przeznaczenia na ten cel 25 mln zł, na które ponoć zachował rezerwę w budżecie. Prezydent Smogorzewski został więc postawiony pod ścianą. Jeśli teraz on nie wyrazi gotowości przeznaczenia znaczących środków na ten cel, może się okazać, że to właśnie on jest głównym hamulcowym ws. budowy szpitala w Legionowie.

WD.

Komentarze

28 komentarzy

 1. Edward odpowiedz

  Przy dobrej woli wszystkich zainteresowanych szpital w Legionowie można b. szybko zorganizować. Są budynki choćby na terenie po wojsku. Zresztą tam kiedyś już działał szpital garnizonowy. Jest też przychodnia na górce, ale tam trzeba większych nakładów. Z budynkiem nie ma więc problemu. A sprzęt można szybko kupić.
  Prawdziwe problemy są dwa:
  1. Koszty utrzymania szpitala, w tym pensje dla personelu
  2. Skąd wziąć (w obecnej sytuacji) odpowiednią ilość wykwalifikowanego personelu (lekarze, pielęgniarki).
  No i jeszcze ta dobra wola, szczególnie tego kto będzie musiał szpital utrzymywać.

  1. ordynator odpowiedz

   co tam sprzet…. u ruskich na bazarze mozna kupic i popytac o mozliwosc ich wraczy do nas bedzie tanuej i uchodzców mozemy z unia rozlicczyć……..mozna ?

 2. Boryna odpowiedz

  Temat szpitala obserwuję od nastu lat. Jak Roman był za to nie popieraliście go. Jak zmieniła się sytuacja i o budowie szpitala decyduje Wojewoda a o kontrakcie na usługi NFZ to piszecie petycję do Romana. Dodam, że Roman nie jest moim ulubieńcem! Ta petycja powinna trafić do
  1.Premier
  2. Ministra Zdrowia
  3. Wojewody
  4.NFZ
  Te podmioty dzisiaj decydują gdzie będzie sieć szpitali i od ich decyzji zależy czy będą powstawały nowe placówki. Romuś na dzień dzisiejszy może w tej sprawie tylko poruszać paluszkiem w bucie i to tak by nikt nie zauważył. TYLE on może w tej sprawie wielkie NIC.

 3. Pochujalski odpowiedz

  Szanowny Daro, spokojnie nie denerwuj sie bo wiesz u nas nie ma szpitala ale kino jest i to aż w 4 wymiarach. Zauwaz na to co mówie pewna pełowska rura mam chowane 25 mln na budowe szpitala, to pytam sie gdzie bo w budzecie nie ma ani grosza ale jak to rura zawsze się odezwie zeby gówno obietnca nadal moglao pływać. Wspominasz ze to tylko kilka osób tak bingo bo z tego calego peło pozostało tylko smerdzace truchło i im szpitala juz nie trzeba bo to kandydaci raczej do kostnicy wyborczej po kolejnej przypalonej zupie romana ktoremu tylko zegarek stanął i oby na amen……

 4. Daro odpowiedz

  Na łopatki rozwalają mnie te argumenty że w Legionowie szpital nie jest potrzebny bo mamy blisko Bródno Większość miast na Mazowszu ma własny szpital, niektóre nawet dwa. Jakoś ku…a dziwnym trafem nie ma problemu z finansowaniem DWÓCH szpitali w Pruszkowie, dwóch szpitali w Siedlcach a tylko problem jest z finansowaniem szpitala w Legionowie, miasta o największej ilości mieszkańców na Mazowszu.Grodzisk Mazowiecki i Żyrardów dwa powiatowe miasta na Mazowszu dzieli około 12 km, w obu miastach działają szpitale, z Pruszkowa do Warszawy jest około 25 km i w takim Pruszkowie działają DWA szpitale, nikt nie domaga się likwidacji jednego z nich W Legionowie nie może działać nawet JEDEN
  Jak czytam te komentarze przeciwników budowy szpitala to zaczynam się zastanawiać czy w powietrzu ktoś nie rozpyla jakiegoś środka wywołującego otępienie umysłowe
  Naprawdę w Legionowie jest zastanawiający odsetek ludzi którzy umyślnie chcą chyba zrobić sobie kuku No chyba że ktoś myśli w kategoriach 16 latka który uważa się za nieśmiertelnego herosa którego nie dotknie żadna choroba…….lub pracuje w referacie ogłupiania mieszkańców Legionowa
  Pierwszego jestem w stanie zrozumieć, w drugim przypadku mam nadzieję że taki hejter przeżyje transport do szpitala w Warszawie w razie jakiegoś wypadku którego oczywiście nie życzę .

 5. Zdzich odpowiedz

  I po to wszystko niewinnych ludzi obrażacie ciekawe skąd Norbi i Kamil wiedzą ze to pisał ten czy tamten przecież e-mail jest nie publikowany skąd wiedzą kto z pod tego adresu pisze widocznie to i owo im udostępnia a to jest karalne i muszą się odpowiednie służby tym zając

 6. Norbi odpowiedz

  Panie kościelny zawada może weźmiesz się pan za mycie posadzki w kościele i dzwonienie dzwonkiem zamiast hejtować

 7. Kamil odpowiedz

  Jak zwykle “ratuszowe trole” zaczynają przeszkadzać w dyskusji. Zidentyfikowałem kolejnego z nich podpisuje się “mieszkaniec” czy też “mieszaniec”, a tak na prawdę to jeden z radnych, któremu na dodatek romek załatwił pracę w miejskiej spółce. A więc w dowód wdzięczności teraz troluje ….

 8. Mieszkaniec odpowiedz

  Ooo to chyba pisowski chat. Pozdrowienia dla Kaczorodu…

  1. Marcin odpowiedz

   rysiu brański (wyczuwam cię na kilometr, jełopku) – ale co wspólnego z tematem szpitala ma polityka rządowa? Czyżby klasyczny dla rysia #BólDupyBezPowodu?

 9. mieszkaniec odpowiedz

  Panie Marcinie pan starszy to będziesz ale mądrzejszy to już nie

  1. Czx odpowiedz

   Szanowny Panie, u Pana to ani młodości ani mądrości… można tylko współczuć.

 10. Grzegorz odpowiedz

  W niedługim czasie ujawnię publicznie jaka patologia występuje w SMLW Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa w Legionowie która dotknęła mnie osobiście i jak są okradani wszyscy spółdzielcy.

  1. Marcin odpowiedz

   he, he – rosiak to przecież jest jeden z głównych elementów układanki #LMS 🙂

 11. mieszkaniec odpowiedz

  I znów Mizgalski zabiera głos z Londynu mógł siedziec w Legionowie i głos zabierać Panie Marcinie prosiłbym Pana o trochę kultury jest Pan wykształcony inteligentny bywa Pan w świecie jak Pan pisze i mówi ale chyba Prezydentowi Legionowa szacunek się należy jaki on dla Pana Romek jest Prezydentem Miasta wybranym przez mieszkańców i proszę zwracać sie Panie Prezydencie kultury troche i dobrych manier

  1. Czx odpowiedz

   Romkowi należy się szacunek czy może 10 procent?

   1. Norbi odpowiedz

    Romek podobno od dawna bierze już 20procent z góry, szczególnie przed wyborami. 😉

  2. Marcin odpowiedz

   i znów “mieszkaniec” odnosi się do tematu, komentując mnie a nie zdarzenie. Proszę pozostawić mnie ocenę, czy lokalny kacyk z #LMS zasługuje na mój szacunek czy też wcale 🙂

  3. Ewa odpowiedz

   W zasadzie to należało by się zwracać per “Panie Burmistrzu”.
   W życiu jest tak, że na szacunek trzeba zasłużyć, można go nabyć z wiekiem: “szacunek dla siwych włosów”, ale można go też stracić. Samo pełnienie funkcji może w którymś momencie nie mieć tu już znaczenia. I tak jest, jak sądzę w przypadku legionowskim. Prezydent WIELOKROTNIE kłamał, w sprawach działek, szpitala oraz kilku innych swoich działań. Dał się poznać jako cwaniak, despota, bufon i pijak. Nie wiem jak Pan, ale w moich oczach taka osoba traci zaufanie, a wraz z nim szacunek, tak do człowieka jak sprawowanej przez niego funkcji. No bo jak można mieć szacunek do Prezydenta, który jest kłamcą?

   1. Marcin odpowiedz

    napisałbym to zgrabniej: “No bo jak można można mieć szacunek wobec kłamcy, który jest prezidą?” (bo na Prezydenta to Legionowo dopiero czeka).

 12. Krzysztof odpowiedz

  Panie Marcinie, czegoś nie rozumiem. Działka na tyłach ZOZ (a raczej działki) należą do Smogorzewskich. Jeśli miałby na tym terenie stanąć szpital, wówczas miasto/powiat musiało by te działki wykupić. Więc Smogorzewscy mogą na tym tylko zarobić, bo zakładam że wartość gruntów nie będzie po takich cenach jak lokale dla niektórych 😉 Więc czemu Smogorzewskiemu nie jest na rękę szpital w tym miejscu?
  Na radę miasta nawet chodzić nie trzeba, wystarczy interesować się lokalnymi działaniami radnych, którzy angażują się w pikniki w roku wyborczym (przy czy to zaangażowanie… ach, szkoda czasu). Radny Głażewski publicznie zastraszał właścicieli jednego z profili na facebooku, a jak twierdzi, nauki pobiera u “samego” Grabca, czyli mistrza kłamstwa i pozwów za publiczne pieniądze. Nie wróżę wielkiej kariery obu Panom, ich działania i zachowanie mówią same za siebie. Resztę rady litościwie przemilczę.
  Pozdrawiam

  1. Marcin odpowiedz

   dokładnie jest tak, jak pan pisze. Dlatego radni przeforsują budowę szpitala w miejscu, ktore już dziś jest zbyt wysilone komunikacyjnie. O tym, że będzie to SZALENIE ATRAKCYJNA cena, nie muszę dziś już nikogo przekonywać 🙂 Szpital jednak nie jest mu na rękę, bo ceny w Legionowe nadal rosną i to szybciej niż w Warszawie, więc romek gra na czas kosztem waszego zdrowia.
   głażewski jest zwykłym prostakiem, opłacanym z diety Grabca, każdy kto poczyta jego komentarze i kierunek, jaki go interesuje, może sobie samodzielnie wyrobić opinię. Osobiście dziwię się Janowi Grabcowi, że pozwala by jego nazwisko kojarzyło się z takim nielotem, bo to jedynie kolejny mały gwoździk do trumny PO. Reszty rady przemilczeć nie sposób – kto raz obejrzy brańskiego czy klejmenta w akcji, kto raz popatrzy na milczenie cichockiego, ten rozumie, że LEgionowo to Miast Prywatne. Kosztem nas wszystich.

   1. Krzysztof odpowiedz

    Obserwując Posła Grabca i jego popisy w TV i mediach społecznosciowych, to odnosze silne wrażenie, że dobiera sobie współpracowników po swojej linii.

    1. Marcin odpowiedz

     niestety – dla Jana Parlament miał być trampoliną, zapomoniał tylko, jakie bagienko zostawił lokalnie i smogorzewski, głażewski, brański – cale to towarzystwo odbije się mu czkawką w kampanii.

     1. Krzysztof

      Uderz w stół, a nożyce się odezwą, można by rzec:
      http://twitter.com/JanGrabiec/status/927889578576490496
      To bagienko z tymi wszystkimi postaciami też jest tworem Jasia, i on jest jednym z wielkich trzech architektów.
      Nepotyzm, arogancja, cwaniactwo. Czyli Grabiec, którego rodzina NIGDZIE po publicznych instytucjach nie pracuje 🙂

 13. Marcin odpowiedz

  tak długo, jak romek będzie prezidą, szpitala nie będzie. Popatrzcie czyja jest działka na tyłach obecnego ZOZ i wtedy zrozumiecie układankę. Lokalna, prywatna spółka zdrowotna też jest elementem tego zamieszania. To raz. A dwa – chcielibyście, by wasze zdrowie zależało od decyzji #LMS? Od głażewskiego, brańskiego, klejmenta czy cichockiego? Pójdźcie choć raz na radę miasta, zobaczcie komu powierzyliście zarządzanie 50-tysięcznym miastem.

 14. Marek odpowiedz

  Dobry ruch. Zobaczymy, jak Roman teraz zakombinuje z działkami swoimi.

  1. Marcin odpowiedz

   problem w tym, że roman nie musi nic kombinować, jemu opłaca się grać na czas. I dlatego szpital nie powstanie tak długo, jak nie wyczyścimy samorządu z #LMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *