LEGIONOWO. Spotkanie mieszkańców z prezydentem i przewodniczącym rady miasta

2017-03-17 6:18:00

Ważne sprawy dla Bukowca

Wczoraj (16.03) w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Zakopiańskiej odbyło się spotkanie mieszkańców z prezydentem Romanem Smogorzewskim, przewodniczącym rady miasta Januszem Klejmentem oraz radnymi z rejonu Bukowca. Obecnych było ok. 30 osób.

Obietnice, jak przed wyborami

Na początku spotkania, przedstawiciele władz przedstawili mieszkańcom, co zamierzają zrobić w ich dzielnicy. Jak zwykle więc, podobnie jak przed każdymi wyborami, chcieli olśnić mieszkańców planowanymi inwestycjami. Zapowiedziano więc m.in. rewitalizację tzw. leśniczówki, o której mówi się od kilku lat. Pojawiła się obietnica rewitalizacji leśnego jeziorka czy też oczka wodnego, ale także obietnica wyznaczenia tras pieszych i rowerowych w kierunku Jabłonny oraz budowy parkingu na zakończeniu ul. Zakopiańskiej. Całe przedsięwzięcie ma być sfinansowane przez miasto Legionowo we współpracy powiatem legionowskim.

Szybko zmienili zdanie

Przedstawiciele ratusza odnieśli się także do problemów mieszańców ul. Kwiatowej. Chodziło o nadmierny ruch ciężarówek, które skracają sobie tamtędy drogę, gdy zakorkowana jest droga krajowa nr 61. Włodarze zapewniali mieszkańców, że niebawem rozpoczną działania mające na celu rozwiązanie problemu. Zapowiedzieli nawet montaż progów zwalniających, choć niecały miesiąc temu zastępca prezydenta Marek Pawlak, w piśmie do redakcji odpowiedział, że instalacja takich progów jest niecelowa. W celu ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych, których w tej chwili w ciągu dnia przejeżdża Kwiatową około setka, zintensyfikować swoje działania ma również straż miejska.

Remontują nie to, co trzeba

Prezydent Smogorzewski odniósł się także do planowanej przebudowy ul. Zegrzyńskiej, która miałaby w znaczący sposób odciążyć przejazd kolejowy w dzielnicy Bukowiec. Mieszkańcy natomiast zwrócili uwagę naszych włodarzy na makabryczny stan ciągu ulic pomiędzy ul. Myśliwską i Zakopiańską. Wskazywali też, że nie rozumieją dlaczego w pierwszej kolejności planowany jest remont ul. Handlowej, która jest w dużo lepszym stanie. Dodatkowo poruszono kwestię, działającej prawdopodobnie nielegalnie przy Kwiatowej 97, stacji utylizacji pojazdów.

Mieszkańcy skarżyli się też na kałuże i brak studzienek kanalizacyjnych przy ul. Daliowej.

Propaganda zamiast konkretów

Zdaniem zebranych, na Bukowcu jest coraz większy problem samochodami parkującymi na chodnikach i utrudniającymi przejście pieszym. Uskarżali się też „towarzystwo” pijące alkohol, które oblega ławki zlokalizowane przy placach zabaw. Twierdzili, że to wina braku monitoringu, który został przeniesiony w okolice przejazdu kolejowego. Prezydent do wszystkiego w jakiś sposób próbował się odnieść obiecując poprawę teraźniejszego stanu rzeczy. Niestety, nie obyło się bez agitacji politycznych związanych ze zbliżającym się terminem referendum w sprawie przyłączenia Legionowa do Warszawy. Prezydent najwyraźniej chciał przestraszyć mieszkańców wizją włączenia legionowa do metropolii warszawskiej.

QK

Komentarze

2 komentarze

  1. Janek odpowiedz

    Czy oświecili mieszkańców, że nie będzie obiecanego placu zabaw przy osiedlu Nowy Bukowiec? Czy pochwalili się, że zmarnowali publiczne pieniądze na projekt nie mając wymaganej zgody na budowę?

  2. Zbyszek odpowiedz

    Romek daj spokój – jeszcze ci mało? Nie strasz nie strasz bo się ……..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *