LEGIONOWO. Spotkanie z Wicemarszałkiem Sejmu w Legionowskim Ratuszu

2017-03-02 12:06:59

Zapowiadane od kilku dni spotkanie z Wicemarszałkiem Sejmu – Stanisławem Tyszką z ugrupowania Kukiz 15 zgromadziło ok. 40 osób w sali konferencyjnej legionowskiego Ratusza.

Na spotkaniu z mieszkańcami Legionowa, wicemarszałek Tyszka poruszył problemy dotyczące funkcjonowania Państwa, jego organów i służb oraz działalności posłów Kukiz ’15 w kwestii stanowienia prawa. Wicemarszałek odniósł się także do projektu ustawy o tzw. metropolii warszawskiej twierdząc, że wszystko wskazuje na to, że PIS ją uchwali. W toczącej się na spotkaniu dyskusji padały także odpowiedzi na pytania mieszkańców, w tym dotyczące funkcjonowania organów państwa, przerostów w zatrudnieniu w administracji, samorządu, celów i perspektyw oraz przyszłości formacji Kukiz ’15. Wicemarszałek skupił się także na kadencyjności organów, ze szczególnym uwzględnieniem dwukadencyjności w jednostkach samorządu terytorialnego, omówił problemy gabinetów politycznych, a także wspomniał o reformie sądownictwa. Obecny na spotkaniu poseł Jarosław Sachajko naświetlił problematykę zmian w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych i ustawie prawo spółdzielcze zaproponowane przez klub Kukiz ’15, dziękując bardzo serdecznie za reklamę jaką od wczoraj w Legionowie prowadzi przeciwko tym rozwiązaniom legionowska spółdzielnia mieszkaniowa SML-W. W spotkaniu reprezentowani byli także przedstawiciele ruchu DzielnyOjciec.PL, którzy przedstawili Wicemarszałkowi problematykę związaną z alienacją rodzicielską i sprawami związanymi z niekorzystnymi zasadami sprawowania opieki nad dziećmi z rozbitych rodzin. W związku z czym otrzymali zapewnienie zapoznania się z przedstawionym problemem. Spotkanie zakończyło się po ok 1,5 godzinie.

QK/SLL
Zdj: QK

Komentarze

4 komentarze

 1. Żanets odpowiedz

  Ciekawe ze promują nowe prawo o spółdzielniach a wicemarszałek niewiele o tum wie Trochę to dziwne W sumie powiedział co wiedział a to tylko przybudówka pis

 2. Miro odpowiedz

  Ciekawy projekt ustawy przywracający władztwo mieszkańców zasobów mieszkaniowych nad sprawami i majątkiem spółdzielni.

 3. odawerwa odpowiedz

  zerkając na widownie trudno wypatrzeć reprezentantów dziadowkiej kasty samozwańczych obrońców samorządowych….Żadnej konferencji miastowej…..cisza……oby to była ta przed burzą 😉

 4. Dzielny Ojciec.PL odpowiedz

  Interesujące spotkanie. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa i zgłoszenia istniejącej patologii jakim jest Alienacja Rodzicielska stosowana na dziecku przez rodzica, przy którym dziecko zamieszkuje.

  Czekamy na realizację złożonych deklaracji przez Pana Marszałka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *