LEGIONOWO. Stanisław Tyszka interweniuje w sprawie odwodnienia ulic na legionowskich piaskach

2018-12-25 1:47:34

Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu RP wystosował do prezydenta miasta Legionowo interwencję poselską w sprawie odwodnienia ulic Sybiraków oraz I Dywizji Zmechanizowanej na osiedlu Piaski w Legionowie. Powodem interwencji marszałka były liczne apele mieszkańców tego osiedla, którzy domagali się pomocy w ich sprawie


Problem powstaje na ulicach Sybiraków oraz I Dywizji Zmechanizowanej na osiedlu Piaski, wskutek braku należytej instalacji odprowadzającej, zalegającą po opadach wodę. Powstające kałuże uniemożliwiają mieszkańcom swobodne korzystanie z ulic i chodników, natomiast samochody mają bardzo utrudnioną zdolność poruszania się. Mimo apeli i próśb mieszkańców sprawa do dziś nie doczekała się należytego rozstrzygnięcia. W wysłanej interwencji poseł Ruchu Kukiz’15 zaznacza, że listę poparcia w sprawie modernizacji systemu odprowadzania wody skierowaną we wrześniu br. do Pana Prezydenta podpisało ponad 100 osób.
Wśród proponowanych rozwiązań wymienia się m. in.: wymianę krawężników drogowych na krawężniki z otworami i przepustami w celu skierowania wód opadowych na tereny zielone. Sytuację komplikuje fakt, że miasto nie jest właścicielem chodników i poboczy.
Marszałek Tyszka pyta Prezydenta dlaczego do tej pory sprawa zalewania ulic Sybiraków i I Dywizji Zmechanizowanej nie została jeszcze rozwiązana przez władze miasta oraz czy władze przeprowadzają negocjacje z właścicielami chodników i poboczy w celu zainstalowania tam należytej kanalizacji przeciwdeszczowej. Ostatnim pytaniem posła jest pytanie o koszt przeprowadzenia takiej inwestycji.

Komentarze

1 komentarz

  1. Ewa odpowiedz

    Grabiec nie mogl o to zapytac zamiast machac szabelka i szczerzyc sie brzydko po zenujacych tekstach Romana na konwencji? Widac gdzie nas maja pozal sie Boze “wlodarze”, skoro o interwencje w takiej sprawie musi dopominac sie wicemarszalek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *