Facebook

LEGIONOWO. Starosta odmówił pozwolenia na budowę

2017-08-09 6:43:51

Starosta legionowski odmówił wydania pozwolenia na postawienie budynku mieszkalnego w miejscu tzw. okrąglaka na Piaskach. Powodem było uznanie, że porozumienie zawarte z prezydentem miasta, nie daje deweloperowi prawa do budowy miejsc parkingowych na oddalonej o kilkaset metrów działce

Sprawą zajmujemy się od kilku tygodni. Przypomnijmy. Przed rokiem firma deweloperska nabyła od Agencji Mienia Wojskowego za 2 mln 600 tys. zł działkę 1/24 znajdującą się u zbiegu Al. Sybiraków i ulicy Piaskowej. Na działce tej jest charakterystyczny „okrąglak”, w którym mieści się m.in. placówka Banku PKO BP.
Za mało miejsc do parkowania
W grudniu 2016 r. deweloper pierwszy raz wystąpił o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego, wielorodzinnego z usługami w parterze. Później kilkukrotnie uzupełniał dokumentację. Budynek miał mieć 8 kondygnacji naziemnych od strony ul. Piaskowej i 5 kondygnacji od strony Al. Sybiraków. Miało się tam mieścić 78 mieszkań i 6 lokali usługowych. Wymagana ilość miejsc postojowych dla tej inwestycji wynosi 132. Jednak w garażu podziemnym planowanego budynku zaprojektowano tylko 50 takich miejsc.

Parking na miejskiej działce?

Pozostałe 82 miejsca, według dewelopera, miały znaleźć się na oddalonej o kilkaset metrów działce nr 1/764. Stało się tak dzięki zawarciu porozumienia przez prezydenta miasta Legionowo z deweloperem. Deweloper we wniosku o pozwolenie na budowę powoływał się, że dzięki temu porozumieniu może dysponować działką nr 1/764 na cele budowlane. Działka ta znajduje się przy budynkach: Piaskowa 1, Piaskowa 2, Piaskowa 3, Piaskowa 5, Piaskowa 7, Piaskowa 25 oraz Piaskowa 27. Stanowi ona drogę wraz z zatokami parkingowymi i jest wykorzystywana przez mieszkańców tych bloków jako parking. Jak ustaliliśmy, działka została przekazana przez Agencję Mienia Wojskowego i należy obecnie do Gminy Legionowo.

Starosta nie dał się nabrać

Z naszych informacji wynika, że 28 lipca br. starosta legionowski wydał decyzję, w której odmówił pozwolenia na budowę budynku u zbiegu ulic Sybiraków i Piaskowej. Powodem takiej decyzji było stwierdzenie, że w rzeczywistości inwestor (deweloper) nie posiada prawa do dysponowania na cele budowlane działką nr 1/764. To oznacza, że według starosty zawarte porozumienie nie pozwala deweloperowi na wybudowanie brakujących 82 miejsc parkingowych na działce oddalonej o kilkaset metrów.

WD.

Komentarze

3 komentarze

  1. Wkurzony odpowiedz

    Brawo Panie STAROSTO

  2. Kajetan odpowiedz

    Ja bardzo sie cieszę, bo na razie nie powstanie budynek, który zasłoni mi widok na las przy CSP. W końcu ktoś sie wziął za sprawdzanie tych deweloperów. Myśleli, że jak się dogadali z prezydentem to wszystko im wolno.

  3. Łukasz odpowiedz

    Literówka pod koniec artykułu. Parkowa to troszu inna część miasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *