LEGIONOWO. Starosta odmówił pozwolenia na budowę

2017-08-09 6:43:51

Starosta legionowski odmówił wydania pozwolenia na postawienie budynku mieszkalnego w miejscu tzw. okrąglaka na Piaskach. Powodem było uznanie, że porozumienie zawarte z prezydentem miasta, nie daje deweloperowi prawa do budowy miejsc parkingowych na oddalonej o kilkaset metrów działce

Sprawą zajmujemy się od kilku tygodni. Przypomnijmy. Przed rokiem firma deweloperska nabyła od Agencji Mienia Wojskowego za 2 mln 600 tys. zł działkę 1/24 znajdującą się u zbiegu Al. Sybiraków i ulicy Piaskowej. Na działce tej jest charakterystyczny „okrąglak”, w którym mieści się m.in. placówka Banku PKO BP.
Za mało miejsc do parkowania
W grudniu 2016 r. deweloper pierwszy raz wystąpił o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego, wielorodzinnego z usługami w parterze. Później kilkukrotnie uzupełniał dokumentację. Budynek miał mieć 8 kondygnacji naziemnych od strony ul. Piaskowej i 5 kondygnacji od strony Al. Sybiraków. Miało się tam mieścić 78 mieszkań i 6 lokali usługowych. Wymagana ilość miejsc postojowych dla tej inwestycji wynosi 132. Jednak w garażu podziemnym planowanego budynku zaprojektowano tylko 50 takich miejsc.

Parking na miejskiej działce?

Pozostałe 82 miejsca, według dewelopera, miały znaleźć się na oddalonej o kilkaset metrów działce nr 1/764. Stało się tak dzięki zawarciu porozumienia przez prezydenta miasta Legionowo z deweloperem. Deweloper we wniosku o pozwolenie na budowę powoływał się, że dzięki temu porozumieniu może dysponować działką nr 1/764 na cele budowlane. Działka ta znajduje się przy budynkach: Piaskowa 1, Piaskowa 2, Piaskowa 3, Piaskowa 5, Piaskowa 7, Piaskowa 25 oraz Piaskowa 27. Stanowi ona drogę wraz z zatokami parkingowymi i jest wykorzystywana przez mieszkańców tych bloków jako parking. Jak ustaliliśmy, działka została przekazana przez Agencję Mienia Wojskowego i należy obecnie do Gminy Legionowo.

Starosta nie dał się nabrać

Z naszych informacji wynika, że 28 lipca br. starosta legionowski wydał decyzję, w której odmówił pozwolenia na budowę budynku u zbiegu ulic Sybiraków i Piaskowej. Powodem takiej decyzji było stwierdzenie, że w rzeczywistości inwestor (deweloper) nie posiada prawa do dysponowania na cele budowlane działką nr 1/764. To oznacza, że według starosty zawarte porozumienie nie pozwala deweloperowi na wybudowanie brakujących 82 miejsc parkingowych na działce oddalonej o kilkaset metrów.

WD.

Komentarze

3 komentarze

  1. Wkurzony odpowiedz

    Brawo Panie STAROSTO

  2. Kajetan odpowiedz

    Ja bardzo sie cieszę, bo na razie nie powstanie budynek, który zasłoni mi widok na las przy CSP. W końcu ktoś sie wziął za sprawdzanie tych deweloperów. Myśleli, że jak się dogadali z prezydentem to wszystko im wolno.

  3. Łukasz odpowiedz

    Literówka pod koniec artykułu. Parkowa to troszu inna część miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *