LEGIONOWO. Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów podsumowuje rok

2016-12-31 12:33:40

Rok 2016, to pierwszy pełny rok pracy Stowarzyszenia Legionowskich Lokatorów – SLL i chociaż rozpoczęliśmy działalność jeszcze pod koniec 2015 roku, to zdecydowanie obecny 2016 rok był dla nas rokiem przełomowym, bogatym w doświadczenia, w trakcie którego odnotowaliśmy pierwsze sukcesy oraz porażki.

Za najważniejsze osiągnięcie oprócz samego zaistnienia w świadomości legionowian uważamy osiągnięcie metodą kontroli społecznej wpływu na poczynania władz SMLW i Miasta Legionowo.

Szczególnie cieszy nas zwiększenie prac związanych z ocieplaniem bloków SMLW, w naszej ocenie, zainicjowane wnioskiem SLL o przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości SMLW na ocieplenie bloków na os. Jagiellońska.

Przyznajemy się także do porażek. Nie unikamy krytyki. Uważamy, że w dalszym ciągu jest wiele do zrobienia na płaszczyźnie aktywizacji legionowian mającej na celu budowę społeczeństwa obywatelskiego.
Niestety nie udało nam się w tym zakresie uzyskać większego zaangażowania spółdzielców na czerwcowym Walnym Zgromadzeniu, co skutkowało naszą przegraną w głosowaniu w wyborach do Rady Osiedla Jagiellońska. Jednakże uważamy, że co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Niewątpliwie 2017 r. będzie rokiem wyzwań. SLL będzie jak dotychczas wspierać spółdzielców w ich walce o należne im prawa. Będziemy dalej kontrolować w ramach działalności społecznej poczynania rządzących.
Być może, a mamy taką nadzieję, uda nam się w czerwcu 2017 r. na kolejnym Walnym Zgromadzeniu wprowadzić 2 – 3 członków SLL do Rady Nadzorczej SMLW.

Wyrażamy także nadzieję, że nadchodzący rok będzie przełomowy w świadomości legionowian i zaowocuje aktywną ich postawą, zarówno pod względem krytycznego podejścia do poczynań władz Miasta i Spółdzielni, jak pozytywnych działań, tj. wspierających słuszne i dobre pomysły oraz te wszystkie rozwiązania, które mają za cel poprawę komfortu życia w Legionowie i dobro jego mieszkańców.

Cezary Orłowski
Przedstawiciel Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *