LEGIONOWO. Stowarzyszenie Nasze Miasto Nasze Sprawy wykluczone ze święta organizacji pozarządowych

2023-09-21 6:00:59

Władze miasta wykluczyły z obchodów Święta Organizacji Pozarządowych Legionowskie Stowarzyszenie Nasze Miasto Nasze Sprawy, pod pretekstem, że jest to organizacja o charakterze politycznym. Zdaniem stowarzyszenia, jest to zemsta prezydenta za wspieranie mieszkańców w walce z przeładownią odpadów oraz jego poparcie dla referendum ws. odwołania prezydenta


W piątek (15 września) na fan page`u stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy pojawiła się informacja o wykluczeniu legionowskiego stowarzyszenia z obchodów III Święta Organizacji Pozarządowych
Z opublikowanego oświadczenia wynika, że kilka tygodni temu władze stowarzy-szenia otrzymały maila z Urzędu Miasta, w który można przeczytać, że „”…w tegorocznej imprezie nie będą brały udziału organizacje o charakterze politycznym”. Pod tym pretekstem wykluczono stowarzyszenie z udziału w Święcie Organizacji Pozarządowych.
Władze NMNS zwróciły się do Urzędu Miasta o wyjaśnienie z jakiego powodu stowarzyszenie zostało uznane za organizacje polityczną, jednak nie udzielono im odpowiedzi.
Brak możliwości udziału w święcie organizacji pozarządowych wg. członków stowarzyszenia jest pewnego rodzajem zemsty prezydenta Smogorzewskiego. Decyzje wybranej grupy osób lub wręcz jednego człowieka nie mogą nam urządzać życia publicznego. – napisali członkowie. Dodając, że przyczyną wykluczenia jest wspieranie mieszkańców w walce z przeładownią odpadów oraz jego poparcie dla referendum ws. odwołania prezydenta Smogorzewskiego.

red

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *