Facebook

LEGIONOWO. „Stówka” za parkowanie bez biletu pod Netto

2018-10-08 8:53:18

Obok sklepu Netto przy legionowskim targu pojawił się parkomaty. Sieć dyskontów wprowadziła nowe rozwiązanie w trosce o swoich klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy często nie mieli gdzie pozostawić swoich pojazdów

Niedawno sieć Netto uruchomiła odpłatne parkingi przed sklepem w Legionowie przy legionowskim targu. Pierwsze 45 minut jest darmowe, za przekroczenie tego czasu będzie trzeba zapłacić 95 zł. Taką samą karę zapłacimy w przypadku nie wzięcia biletu z parkomatu. Market borykał się od dawna z problemem blokowania parkingów przez samochody osób, które nie były klientami sieci. Byli to najczęściej handlarze z targu, czy osoby robiące tam zakupy.

Jak korzystać z parkingu?

Po wjechaniu na parking, należy udać się do parkomatu i wcisnąć zielony przycisk. Urządzenie wydrukuje bilet z godziną i datą, który należy umieścić za szybą samochodu. Pierwsze 45 minut jest bezpłatne. Za przekroczenie tego czasu trzeba zapłacić 95 zł. Aby przedłużyć ważność biletu o godzinę należy zapłacić 3 zł. Parkomat przyjmuje płatność gotówką lub kartą zbliżeniową. Jeśli upłynie 45 min. od wzięcia biletu i klient dostanie „mandat” może się od niego odwołać. Pechowiec musi wykazać, że w tym czasie był klientem sklepu (np. poprzez okazanie paragonu), a dodatkowo opłata została anulowana.

K.T.

Komentarze

1 komentarz

  1. Zenek Stawinoga odpowiedz

    Czy teren parkingu jest własnością właściciela sklepu ? Jeśli tak, to jego prawo. Jeśli parking jest na terenie miasta, to jest działanie bezprawne i na to są stosowne przepisy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *