LEGIONOWO. “Stówka” za parkowanie bez biletu pod Netto

2018-10-08 8:53:18

Obok sklepu Netto przy legionowskim targu pojawił się parkomaty. Sieć dyskontów wprowadziła nowe rozwiązanie w trosce o swoich klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy często nie mieli gdzie pozostawić swoich pojazdów

Niedawno sieć Netto uruchomiła odpłatne parkingi przed sklepem w Legionowie przy legionowskim targu. Pierwsze 45 minut jest darmowe, za przekroczenie tego czasu będzie trzeba zapłacić 95 zł. Taką samą karę zapłacimy w przypadku nie wzięcia biletu z parkomatu. Market borykał się od dawna z problemem blokowania parkingów przez samochody osób, które nie były klientami sieci. Byli to najczęściej handlarze z targu, czy osoby robiące tam zakupy.

Jak korzystać z parkingu?

Po wjechaniu na parking, należy udać się do parkomatu i wcisnąć zielony przycisk. Urządzenie wydrukuje bilet z godziną i datą, który należy umieścić za szybą samochodu. Pierwsze 45 minut jest bezpłatne. Za przekroczenie tego czasu trzeba zapłacić 95 zł. Aby przedłużyć ważność biletu o godzinę należy zapłacić 3 zł. Parkomat przyjmuje płatność gotówką lub kartą zbliżeniową. Jeśli upłynie 45 min. od wzięcia biletu i klient dostanie „mandat” może się od niego odwołać. Pechowiec musi wykazać, że w tym czasie był klientem sklepu (np. poprzez okazanie paragonu), a dodatkowo opłata została anulowana.

K.T.

Komentarze

3 komentarze

 1. wikix odpowiedz

  Bardzo dziękuję Netto, czy inne sklepy z taką polityką. Dopóki tam zdzierają klientów na parkomacie a nie zachęcają do zakupów konkurując na cenach i jakości produktów, to niech spadają. Kolejny nic nie warty sklep trafia na listę omijanych. Wcześniej była biedronka, teraz netto, ludzie trochę godności i nie kupujcie w sklepach co patrzą jak okraść swojego klienta. Lepiej pojechać troszkę dalej do sklepu co zapewnia parking bezpłatnie, stara się aby klient miał wygodnie. A takie złodziejskie sklepy pozostawić dla Ziutków z rowerkami co szukają taniego wina i emerytów co idą na spacerek pieszo kupić jedną bułeczkę. To nie sklep dla rodzin co potrzebują normalnych zakupów i jadą tam samochodem. A marka produktów tam nie powala, więc można wybrać dyskont trochę dalej i zrobić normalnie zakupy, zaparkować na darmowym parkingu.

  1. Daro odpowiedz

   Takie rozwiązanie powstało po skargach klientów którzy przyjechali zrobić zakupy a nie mieli gdzie zaparkować bo parking przy Netto stał się parkingiem dla klientów pobliskiego targowiska.
   Nie mam żadnego problemu z pobraniem biletu, nie jest to dla mnie żadną ujmą skoro bez problemu mogę zaparkować
   Przy takiej polityce dogęsczania podobne rozwiązanie już niedługo wprowadzi reszta sklepów

 2. Zenek Stawinoga odpowiedz

  Czy teren parkingu jest własnością właściciela sklepu ? Jeśli tak, to jego prawo. Jeśli parking jest na terenie miasta, to jest działanie bezprawne i na to są stosowne przepisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *