Facebook

LEGIONOWO. Straż Pożarna ogłosiła przetarg na dokończenie budowy Strażnicy w Legionowie

2019-06-09 4:07:57

 

W poniedziałek 27 maja br. na stronie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie (KW PSP) pojawiło się ogłoszenie o przetargu na II etap  budowy nowej strażnicy  u zbiegu ulic Nowobarskiej i Jagiellońskiej w Legionowie

Zamówienie dotyczy m.in wyposażenia znajdujących się na terenie jednostki budynków, wykonanie wspinalni z dobiegiem, wykonanie boiska wielofunkcyjnego, wybudowanie budynku śmietnika a także wykonanie instalacji elektrycznej i fotowoltaicznej, oraz nasadzeń zieleni i wykonanie wszystkich pozostałych instalacji.
Oferty do wzięcia udziału w przetargu należy złożyć do 11 czerwca br. do godz: 9.00. Przetarg odbędzie się o godz: 10.00

Najważniejszym kryterium prócz ceny jest także długość gwarancji jakiej udzieli wykonawca oraz czas w jakim inwestycja zostanie ukończona.

Przypomnijmy, obecna siedziba Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Legionowie mieści się przy ulicy Mickiewicza. Budynek z lat 80-tych od dawna już nie spełnia wymagań technicznych i socjalnych. Nowo powstający kompleks przy ul. Nowobarskiej w Legionowie. W samym sąsiedztwie legionowskiego tunelu. Nowa lokalizacja pozwoli skrócić czas dojazdu na akcje po obu stronach tunelu oraz poprawi gotowość operacyjną strażaków. Z informacje, które uzyskaliśmy na konferencji prasowej z początku 2019 r., w budynku będzie znajdować się 12 stanowisk postojowych dla wozów bojowych i pojazdów pomocniczych. W nowej strażnicy usytuowany będzie magazyn techniczny i magazyn sprzętu, warsztat naprawczy oraz myjnia. Ponadto w budynku znajdować się mają: stanowiska kierowania oraz pomieszczenia do dyspozycji pracowników straży, część administracyjno-biurowa, która mieścić będzie m.in. archiwum, czytelnie oraz salę edukacyjną „Iskierka”. Na terenie strażnicy znajdą się także zbiornik do magazynowania paliw oraz miejsca postojowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *