LEGIONOWO. Straż Pożarna ogłosiła przetarg na dokończenie budowy Strażnicy w Legionowie

2019-06-09 4:07:57

 

W poniedziałek 27 maja br. na stronie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie (KW PSP) pojawiło się ogłoszenie o przetargu na II etap  budowy nowej strażnicy  u zbiegu ulic Nowobarskiej i Jagiellońskiej w Legionowie

Zamówienie dotyczy m.in wyposażenia znajdujących się na terenie jednostki budynków, wykonanie wspinalni z dobiegiem, wykonanie boiska wielofunkcyjnego, wybudowanie budynku śmietnika a także wykonanie instalacji elektrycznej i fotowoltaicznej, oraz nasadzeń zieleni i wykonanie wszystkich pozostałych instalacji.
Oferty do wzięcia udziału w przetargu należy złożyć do 11 czerwca br. do godz: 9.00. Przetarg odbędzie się o godz: 10.00

Najważniejszym kryterium prócz ceny jest także długość gwarancji jakiej udzieli wykonawca oraz czas w jakim inwestycja zostanie ukończona.

Przypomnijmy, obecna siedziba Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Legionowie mieści się przy ulicy Mickiewicza. Budynek z lat 80-tych od dawna już nie spełnia wymagań technicznych i socjalnych. Nowo powstający kompleks przy ul. Nowobarskiej w Legionowie. W samym sąsiedztwie legionowskiego tunelu. Nowa lokalizacja pozwoli skrócić czas dojazdu na akcje po obu stronach tunelu oraz poprawi gotowość operacyjną strażaków. Z informacje, które uzyskaliśmy na konferencji prasowej z początku 2019 r., w budynku będzie znajdować się 12 stanowisk postojowych dla wozów bojowych i pojazdów pomocniczych. W nowej strażnicy usytuowany będzie magazyn techniczny i magazyn sprzętu, warsztat naprawczy oraz myjnia. Ponadto w budynku znajdować się mają: stanowiska kierowania oraz pomieszczenia do dyspozycji pracowników straży, część administracyjno-biurowa, która mieścić będzie m.in. archiwum, czytelnie oraz salę edukacyjną „Iskierka”. Na terenie strażnicy znajdą się także zbiornik do magazynowania paliw oraz miejsca postojowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *