LEGIONOWO. Sukces uczennic ZSO nr 2

2015-06-23 2:20:27

W połowie czerwca w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbyła się gala wieńcząca Projekt “Młodzi Przedsiębiorczy”, organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu NBP.

W gali uczestniczyły uczennice klasy 2A z  Gimnazjum nr 2 w Legionowie: Kamila Przyczynek, Małgorzata Pełka, Jagoda Stańska i Maja Stańska.

Poniedziałkowa uroczystość to podsumowanie 10 miesięcy ciężkiej pracy naszych uczennic. Do udziału w tym wydarzeniu, zaproszono 10 najlepszych zespołów z całego kraju (spośród kilkuset biorących udział w projekcie).

W uroczystości wzięli udział Dyrektor NBP, przedstawiciele Centrum Edukacji Obywatelskiej, jak również ekonomiści, których zadaniem była ocena projektów zaproszonych zespołów.

ZSO nr 2 w Legionowie reprezentowała Dyrektor mgr Maria Serdeczna oraz Emilia Vedral – nauczycielka WOS,  pod której kierunkiem dziewczyny realizowały projekt. Nie zabrakło także przedstawiciela legionowskich władz. W wydarzeniu wziął udział  z-ca Prezydenta Miasta Piotr Zadrożny.

Projekt, w którym brały udział uczennice z Legionowa był podzielony na dwa moduły.

Pierwszy moduł pt Zarządzamy Własnymi Zasobami obejmował zagadnienia takie jak: budżet domowy, korzystanie z usług bankowych, inwestowanie w lokaty i akcje, a także kredyty.

Drugi moduł pt Zakładamy własna firmę: dotyczył zakładania własnej działalności gospodarczej, badania rynku,  działań marketingowych oraz finansów w firmie.

Kamila, Gosia, Maja i Jagoda założyły firmę Beauty Pets. Swoją ofertę skierowały do właścicieli wszystkich zwierząt. Oprócz usług weterynaryjnych, hotelowych, animacji dla zwierząt oraz  usług pielęgnacyjnych,  firma  oferuje szereg innych usług, które nie są do tej pory dostępne w naszym mieście.Uczennice miały możliwość zaprezentowania oraz omówienia swojego projektu z obecnymi na gali ekspertami.

ZSO nr 2

 

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *