LEGIONOWO. Świąteczny włamywacz

2015-11-06 9:55:41

W Dniu Wszystkich Świętych legionowscy kryminalni zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie Legionowa. Bezpośrednio po zatrzymaniu, stróże prawa przedstawili Hubertowi B. 7 zarzutów dotyczących włamań. Podejrzany kradł mienie, które przedstawiało jakąkolwiek wartość, aby je następnie sprzedać.

Dotychczasowe podjęte przez śledczych czynności od momentu zatrzymania Huberta B. pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie 7 zarzutów kradzieży z włamaniem do mieszkań na terenie miasta Legionowa. 31-latek najczęściej dokonywał kradzieży biżuterii, alkoholu, sprzętu fotograficznego, kosmetyków, telefonów komórkowych. Łupem padały rzeczy, które można było łatwo i szybko sprzedać. Z tego przestępczego procederu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Sprawca wykorzystywał nieobecność domowników i przy pomocy posiadanych przy sobie narzędzi włamywał się do mieszkań wyłamując zamki w drzwiach.

Należy podkreślić, iż mieszkaniec Warszawy został zatrzymany przez policjantów w Dniu Wszystkich Świętych, w dniu, gdy większość mieszkańców miasta przebywała na grobach swoich bliskich. Mężczyzna nie spodziewał się, że zostanie zatrzymany na gorącym uczynku w momencie usiłowania włamania się do mieszkania w budynku wielorodzinnym. W tym przypadku wyrachowanie i spryt nie pomógł 31-latkowi.

Mężczyzna nie był wstanie wytłumaczyć swojego zachowania po zatrzymaniu. Tym bardziej, że znaleziono przy nim narzędzia służące do wyłamywania zamków. Wymieniony był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Podjęte w sprawie kroki pozwoliły śledczym w przeciągu kilkunastu godzin na zebranie materiału dowodowego i przedstawienie mu 7 zarzutów . Z dokonanych ustaleń wynika, iż 31-latkowi zostaną przedstawione kolejne zarzuty włamań na terenie Warszawy i Legionowa.

Hubert B. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zatrzymanemu za kradzieże z włamaniem grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Oprac. JR

Zdjęcie: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *