Facebook

LEGIONOWO. Światłowód? Nie dla mieszkańców SML-W

2017-08-06 7:44:23

Możemy panu od ręki włączyć usługę dostępu do Internetu za pomocą światłowodu, pod warunkiem, że nie mieszka pan w zasobach SML-W – usłyszał nasz czytelnik w punkcie obsługi firmy Orange. Okazuje się, że spółdzielnia nie chce wpuścić operatora na swój teren


W ostatnim czasie do redakcji zgłosił się kolejny czytelnik mieszkający w zasobach legionowskiej spółdzielni mieszkaniowej (SML-W), który ma problemy z uzyskaniem dostępu do internetu za pomocą światłowodu.

Wszędzie tylko nie w SML-W

– Powiedzieli mi, że jeśli mieszkam w blokach należących do spółdzielni, to nie będę mógł skorzystać z oferty firmy Orange. W spółdzielni mają własną kablówkę LTV oraz Vectrę i pewnie dlatego nie chcą wpuścić Orange. Ale dlaczego ja mam nie mieć dostępu do szybkiego internetu i nowoczesnej technologii i z tego powodu cierpieć? – mówi pan Czesław. Jego zdaniem to niedopuszczalne, aby w XXI wieku, przez jakieś dziwne rozgrywki, mieszkańcy nie mogli korzystać z nowoczesnych rozwiązań.

Trwają rozmowy

Postanowiliśmy więc zapytać w SML-W, co jest powodem odmowy instalacji usług Orange w blokach należących do spółdzielni. Odpowiedź ze spółdzielni przyszła bardzo szybko. – Trwają negocjacje w sprawie udostępnienia nieruchomości będących w zasobach spółdzielni, mające na celu uregulowania stanu prawnego sieci kanalizacji teletechnicznej – odpowiedział nam wiceprezesa Zarządu SML-W pana Marek Petrykowski.

Możliwość jest, ale nie dla wszystkich

W tej samej odpowiedzi można również wyczytać, że zarząd SML-W nie widzi powodu udostępniania nieruchomości firmie Orange w sposób uprzywilejowany w stosunku do innych operatorów oraz informuje, że na terenie zarządzanym przez spółdzielnię istnieje możliwość dostępu do takiej usługi poprzez innych operatorów, w tym również wykorzystujących technologię światłowodową.

QK

Komentarze

2 komentarze

  1. Wkurzony odpowiedz

    GVT to największa choroba Legionowa. Awaria za awarią i brak sensownej pomocy technicznej. A jak nie daj Bóg dochodzi do awarii w kilku miejscach na raz wyłączają telefony. A ich fan page na facebooku podaje ten sam komunikat: Nasi technicy pracowali całą noc… Żenada i dojenie klienta!

  2. tomek odpowiedz

    Mieszkam na Sowińskiego(vis a vis) „starej przychodni” i światłowodem mam tv oraz internet z GVT.Czyli jednak ktoś świadczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *