LEGIONOWO. Sypią się mandaty za brak zasłaniania twarzy

2020-10-15 2:14:09

Od soboty (10 października) do środy (14 października) do godz. 23.59 policja wystawiła 129 mandatów za brak maseczek oraz skierowała 7 wniosków do sądu o ukaranie. Tylko w weekend policja wystawiła 34 mandaty i 4 wnioski o ukaranie

To efekt rozporządzenia Rządu ws. walki z pandemią koronawirusa.  Zgodnie z ww. rozporządzeniem i zasadą “zero tolerancji za brak maseczki” osoba, która porusza się w przestrzeni publicznej bez maseczki zasłaniającej usta i nos musi liczyć się z tym, ze policjant może ją pouczyć, nałożyć mandat w wysokości 500 zł, skierować wniosek o ukaranie. Jak również zgłosić sprawę do Sanepidu gdzie kara może wynieść od 5 do 30 tys. zł.

fot. policja.pl

Komentarze

12 komentarzy

 1. Victor odpowiedz

  do myślenie nie boli: człowieku, przez takie myślące osoby jak ty choruję z cała rodziną na Covid. Mamy szanse z tego wyjść ale to nie jest zasługa takich mądrali jak ty. W ilu grupach “anty…” jesteś??? Jestem pewien, że mylisz anarchię z wolnością. Tak nośmy maseczki bo nie mamy nic innego. Z przyjemnością oglądałem materiał filmowy z Australii, gdzie policja na koniach waliła pałami po niezamaskowanych ryjach “ludzi myślących” w trakcie wolnościowej nielegalnej demonstracji.To był miód na moje serce, tego brakuje u nas, u nas jest za miękko dlatego wirus szaleje.

  1. myślenie nie boli odpowiedz

   Jeżeli wolisz robić sobie krzywdę na własne życzenie nie dotleniając się, wdychając grzyby, bakterie itp. to Twoja prywatna sprawa, ale nie zmuszaj do tego innych.

   Gdyby nagle rząd ogłosił, że wirus utrzymuje się na wysokości powyżej 1 metra i kazali by Wam chodzić na czworakach to też byś na nich chodził i nawoływał do “pałowania” tych, którzy chodziliby normalnie?

   Jeżeli sądy odrzucają wszystkie wnioski o ukaranie za nienoszenie maseczki, bo to nie ma podstawy prawnej to chyba coś jest na rzeczy. Czy Wy naprawdę nie dostrzegacie ile absurdów jest wprowadzanych czy po prostu nie chcecie tego widzieć?

   Szkoda, że naprawdę za każdym razem kiedy ja podaję takie argumenty, nie dostaję w zamian nic innego jak agresję i wyzwiska. Różnica między mną, a takimi osobami jak Ty jest taka, że ja nikogo do niczego nie zmuszam.

   1. Tak to ja odpowiedz

    Grzyby wdychasz jak jesteś fleją i nie zmieniasz maseczki. Zapewne chodzisz bez majtek bojąc się o grzybicę czterech liter?

   2. Victor odpowiedz

    Patrząc na wynik testu mój i mojej rodziny mam w d..pie twoje argumenty. Dla mnie jesteś szkodnikiem społecznym, zniknij dla dobra ludzi z przestrzeni publicznej

 2. jolanta sobik odpowiedz

  Nareszcie sa mandaty. Ja nie chciałabym zarazić się c-19 przez jakiegoś gamonia, dla którego epidemii nie ma, a to co jest to zwykła grypa. Więc ja nie chce sie zarazić tą “zwykła grypą” bo jestem astmatykiem i juz nie raz dusiłam się w życiu. Zwykła infekcja jest śmiertelnie groźna dla astmatyka a co dopiero wirus.

  1. myślenie nie boli odpowiedz

   To wolisz bardziej się nie dotleniać i zrobić sobie większą krzywdę? Nie mówiąc już jakie “dodatki” wprowadzasz przez kawałek szmatki do płuc mając zasłonięte usta i nos. Wyłączcie radio i TV, a zacznijcie myśleć. To nie boli.

 3. Victor odpowiedz

  Nareszcie!!!!

  1. WłączMyślenie odpowiedz

   Za brak szmaty na twarzy 5 stów mandatu… I brak odporności… Gratulacje!

   1. myślenie nie boli odpowiedz

    Nie mówiąc o tym, że te mandaty są wystawiane bezprawnie. Ale powiedz o tym na głos to usłyszysz “merytoryczne argumenty” od zwolenników bezprawnego karania.

    1. Zwolennik bezprawnego karania odpowiedz

     Do “myślenie nie boli” i pozostałych “odkrywców prawd objawionych” – Państwo polskie jest naszym domem, a rząd gospodarzem Jeśli wchodzisz do czyjegoś domu i gospodarz prosi, abyś zdjął buty to zdejmujesz i nie pytasz czy to ma sens tylko dostosowujesz się do gospodarza. Skoro rząd nakazuje nosić maski to je nosimy i nie filozofujemy czy to ma sens czy nie. A za te odkrywcze wpisy to osobiście wystawiłbym Wam po 5 tys. grzywny za sianie zamętu i niesubordynację. NIE PODOBA SIĘ TO DO SZWECJI – TAM ZDAJE SIĘ ŻE MASEK NIE NOSZĄ.

     1. Victor

      pozdrawiam i popieram Cię zwolenniku karania.Tak wolnościowcy do Szwecji lub do ..Rosji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *