LEGIONOWO. Tablice nie działają – petycja .Nowoczesnej

2017-06-21 1:16:27

Od ponad roku na peronach dworca PKP w Legionowie stoją tablice informacyjne, dzięki którym mieszkańcy mogliby dowiedzieć się dokąd i o której godzinie odjedzie pociąg. Będą mogli, ponieważ owe tablice… jeszcze nie działają.

Koło partii .Nowoczesna w powiecie legionowskim wzięło sprawy w swoje ręce i wystąpiło z do Prezydenta Miasta Legionowa, z żądaniem wyjaśnienia terminu oddania do użytku tablic informacyjnych na dworcu PKP Legionowo.

– W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców Legionowa dotyczącymi terminu uruchomienia elektronicznego systemu informacji pasażerskiej w Centrum Komunikacyjnym w Legionowie zwracamy się z uprzejmą prośbą o udzielenie wyjaśnienia, z czego wynikają zaistniałe opóźnienia w uruchomieniu tablic zamontowanych w budynku dworca i w garażach wielopoziomowych – pisze Rafał Sawicki, wiceprzewodniczący legionowskiego koła partii .Nowoczesna.Według autorów petycji, skonfigurowanie legionowskich tablic z kolejowym systemem informatycznym może być skomplikowane i czasochłonne.

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać od rzecznika prasowego PLK wynika, że uruchomienie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (DIP) zaplanowane było na drugie półrocze 2016 roku. Nie udało się to. Obecnie prace przy montażu nowoczesnego systemu informacji pasażerskiej są na ukończeniu. Uruchomienie wyświetlaczy ma nastąpić we wrześniu 2017 r.

System będzie składał się z trzech podsystemów:

– systemu informacji wizualnej, dzięki któremu pasażerowie będą informowani o najbliższych odjeżdżających pociągach,

– systemu rozgłaszania przewodowego (nagłośnienia), przez który zapowiadane będą odjazdy,

– sieci czasu, czyli samodzielnych zegarów na peronach i w przejściach podziemnych.

Tablice pojawią się nie tylko na legionowskich peronach, ale również w przejściu podziemnym. Dynamiczna Informacja Pasażerska będzie na pewno bardzo dużym udogodnieniem dla mieszkańców Legionowa. Dzięki tablicom pasażerowie będą mieli możliwość sprawdzenia o której, dokąd, z jakiego peronu i toru odjedzie pociąg. Podróżni będą informowani również o możliwych opóźnieniach pociągów.

Adam Balcerzak

Komentarze

1 komentarz

  1. elwuo odpowiedz

    Przecież są kartki – “uwaga, obiekt monitorowany” – monitory są i wszystko gra 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *