Facebook
LEGIONOWO. Tanecznie w Arenie

2016-01-21 12:21:32

W miniony weekend w Hali ARENA odbył się Międzynarodowy Turniej Tańca TIME FOR DANCE 2016. W sobotę ogromna ilość tancerzy tańca dyskotekowego oraz innych form tańca stanęła do rywalizacji walcząc o najwyższe laury. Niedziela należała do tancerzy hip hop, break dance oraz popping i locking. 

W zawodach udział wzięło 1500 tancerzy z całej Polski oraz Ukrainy i Rosji. Przez weekend gościliśmy łącznie 57 klubów i szkół tańca z różnych zakątków naszego kraju, mianowicie z: Łodzi, Otwocka, Siedlec, Warszawy, Chotomowa, Bydgoszczy, Torunia, Wałbrzycha, Zawiercia, Koszalina, Torunia, Piaseczna, Radzymina, Kielc, Zielonki, Radomia, Zabrza, Żagania, Płocka, Olsztyna, Elbląga, Serocka, Lubonia, Jadwisina, Mysiadła, Wałbrzycha, Nysy, oraz grupy gospodarzy ze Studia Born2Dance.

Dla najlepszych organizatorzy przygotowali nagrody: puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, a wszystko po to aby docenić młodych artystów i nagrodzić za ich ciężką pracę i wysiłek na salach treningowych. Przyznano również nagrody specjalne GRAND PRIX, które otrzymały następujące zespoły: GRAND PRIX w kategorii inne formy tańca Grupa RELIESE ze Studia Tańca Duet z Otwocka, GRAND PRIX w kategorii disco dance Grupa FAME 1 z legionowskiego studia Born2dance, a w kategorii hip hop GRAND PRIX przypadło grupie JDP Mini ze Studia Jagielski DAnce Project z Torunia.

MID_9117

Ilość publiczności przeszła najśmielsze oczekiwania. Byli to zarówno przyjezdni kibice i rodzice tancerzy, ale i mieszkańcy Legionowa licznie przybyli oglądać najlepszych z najlepszych.

Międzynarodowy Turniej Time for Dance 2016 sędziowało aż 17 sędziów. Skład złożony był ze specjalistów disco dance oraz innych form (jazz, modern, balet) oraz hip hop. Wśród sędziów znaleźli się: Iwona Markiewicz z Poznania, Artur Niezgoda z Żagania, Robert Śliżewski z Suwałk, Leszek Cichocki z Zielonki, Magdalena Kolman z Opola, Roman Filus z Kołobrzegu, Mariola Szymańska z Wrocławia, Paweł Wasilewski z Warszawy, Marta Wiśniewska z Warszawy, Robert Nieznański z Chotomowa, Wojciech Kuczyński z Warszawy, Szymon Kowalewski z Piaseczna, Piotr Sypniewski z Sochaczewa, Jolanta Kaźmierczak z Bydgoszczy, Pavlo Boyko z Ukrainy oraz znana z telewizyjnych programów tanecznych Anna YOUYA Jujka. Sędzią głównym niepunktującym była Małgorzata Szulc z Legionowa.

MID_9000

Organizatorzy ze Studia Bor2Dance Małgorzaty Szulc i Mariusza Mikołajka dziękują wszystkim sędziom za ich ciężką pracę i zaangażowanie, które wyłoniło najlepszych z najlepszych minionego weekendu. O podliczanie wyników dbał sędzia skrutiner Michał Gawron, który był niezastąpiony w swojej roli. Wyniki pojawiały się błyskawicznie, dzięki temu impreza szła szybko i sprawnie. Wszyscy sędziowie otrzymali statuetki oraz upominki od sponsorów. A o ich zakwaterowanie i wyżywienie dbali właściciele Hotelu Riviera**** pięknego obiektu na najwyższym poziomie.

Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Roman Smogorzewski oraz jego zastępca Piotr Zadrożny. Drugim Patronem Honorowym była Polska Federacja Tańca na czele z Prezesem Piotrem Patłaszyńskim.

MID_9096

Organizatorzy dziękują również pracownikom Hali ARENA w Legionowie, a w szczególności zawsze życzliwej i otwartej pani Annie Maroń za pomoc w każdej sprawie dotyczącej przygotowania zawodów. A także sponsorom turnieju, dzięki którym ta impreza mogła zaistnieć: Firmie Volkswagen Chylińscy, Drukarni Tampon Druk Roberta Zawadzkiego, Estate WRC Investment, Sklepowi ZOO Nemo, Agencji Ochrony PORTOS,, Wypożyczalni Gastro Magic Servis, Jeronimo Martins Polska S.A. BIEDRONKA, Firmie Borowik, Firmie MS Sport, Firmie Chłód Klim, Firmie Centrum Schodów, Sklepowi tanecznemu 3S – Taneczne Pasje, Firmie FLEXILINE, Firmie POLFA Tarchomin, Firmie AVIOTEX, Hotelowi RIVIERA **** oraz Cukierni Stachurscy za wspaniałe torty oraz ciastka. Puchary i medale przygotowała Firma Dystans p. Olkowskiego.

Oprac. Red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *