LEGIONOWO. Ubliżał i pobił, bo był pijany

2017-04-05 3:09:19

Dzięki interwencji legionowskich mundurowych zatrzymany został 32-letni Piotr H., któremu zarzuca się spowodowanie obrażeń ciała u 71-letniego mieszkańca Legionowa. Podejrzany tłumaczył swoje zachowanie zwiększoną ilością promili we krwi. Przyznał się do tego, że na ulicy zaczepił przechodnia- naubliżał mu i pobił. Piotrowi H. grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności.

W sobotę (1 kwietnia) przed godz.10.00 71-letni mieszkaniec Legionowa szedł na targowisko miejskie. Na ulicy Sowińskiego idący z naprzeciwka chwiejnym krokiem mężczyzna zaczepił go i zaczął wyzywać. Następnie przewrócił ofiarę na ziemię bijąc go po głowie i ciele.

Pokrzywdzony mężczyzna głośno wzywał pomocy, aż świadkowie zawiadomili policjantów. Mundurowi po kilku minutach już byli na miejscu zdarzenia. Agresor zdążył jednak uciec. Po niedługim czasie policjanci namierzyli go w okolicy miejsca zdarzenia. W legionowskiej komendzie podejrzany o pobicie mężczyzna został poddany badaniu na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wykazał 2,4 promila alkoholu.

Zgromadzony przez legionowskich śledczych materiał dowodowy oraz uzgodnienia z prokuratorem nadzorującym postępowanie pozwoliły na przedstawienie 32-letniemu Piotrowi H. zarzutu spowodowania obrażeń ciała. Podejrzany mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze. W przeszłości był już karany. Tłumaczył policjantom, że nie był sobą przez upojenie alkoholowe. Jak wynika z obecnej sytuacji zaatakowany pokrzywdzony doznał lekkich obrażeń ciała.  Kodeks Karny w przypadku tego przestępstwa przewiduje do 2 lat więzienia.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *