LEGIONOWO. Uchwała zezwalająca na budowę bloków przy ul. Kościuszki przyjęta!

2020-03-02 12:48:41

Radni przyjęli uchwałę dot. budowy 7 bloków przy ul. Kościuszki. Za było 11 radnych, przeciw 10 i 1 się wstrzymał

Przypomnijmy, że Jabłonowska Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska na terenie obecnego składu węgla przy ul. Kościuszki chce wybudować 7 czteropiętrowych bloków, w których mieścić się ma ponad 200 mieszkań. Mowa tu o 7 działkach o łącznej powierzchni ok. 2,2 ha, które położone są wzdłuż torów kolejowych, między ul. Krasińskiego i Kazimierza Wielkiego. Działki mają charakter budowlany i są własnością tejże spółdzielni. Aby przyśpieszyć to przedsięwzięcie, deweloper postanowił nie czekać na zmianę obowiązującego tam miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp). I korzysta z możliwości, którą oferuje tzw. specustawa deweloperska. Dzięki jej zapisom inwestor będzie mógł zbudować osiedle mieszkaniowe na ww. terenie wyłącznie w oparciu o zapisy legionowskiego studium z 2017r., które przewiduje tam możliwość zabudowy usługowej, handlowe oraz mieszkaniowej jednorodzinnej i wielorodzinnej. Jabłonowska Spółdzielnia Samopomoc Chłopska powołując się na powyższą specustawę deweloperską złożyła wniosek o ustalenie lokalizacji opisanej inwestycji mieszkaniowej. 20 stycznie br. do Rady Miasta Legionowo wpłynął wniosek mieszkańców miasta przeciwko powstaniu osiedla przy ul. Kościuszki, w miejsce składu węgla. Zdaniem wnioskodawców takie osiedle zabierze miejsce na budowę przeprawy przez tory i spowoduje kłopoty komunikacyjne. Należy również wspomnieć, że teren ma inne przeznaczenie, a na terenie ewentualnej budowy może znajdować się skażona gleba. To wszystko nie przekonało wszystkich radnych aby głosować przeciwko inwestycji. I aż 11 z nich było „za” przyjęciem uchwały, 10 było „przeciw” i 1 z radnych wstrzymał się od głosu. Więcej informacji w najbliższym numerze “Mazowieckiego To i Owo” 3 marca.

Komentarze

13 komentarzy

 1. spike odpowiedz

  Wstrzymanie sie od głosu w takiej sytuacji było głosem ZA. Tylko pan tak głosujący moze mówić, że było inaczej. Głos przeciw nie pozwolił by na budowę tym miejscu.
  Popatrzcie na liste radnych głosujacych ZA. Wielu z nich to radni z tzw. PO czy tworu nazwanego Porozumieniem Samorządowym. To żadne porozumienie to (PS) Pacynki Smogorzewskiego.

  1. Mart odpowiedz

   Dokładnie. Klejment sprawił, że ten punkt przeszedł. I może sobie zaklinać rzeczywistość ile chce, ale takie są fakty.

 2. Dorota odpowiedz

  Inicjatywa prezydenta to nic nowego tylko kontynuacja komunistycznej koncepcji miasta jako sypialni Warszawy.
  Teraz jest argument, że przyjdą podatnicy, którzy mają pracować na “nasze” dobre samopoczucie w sferze finansowej.
  Czy teren ten nie może być przeznaczony na usługi? Też generują podatki.
  Zagęszczenie? Smog? Brak komfortu mieszkania? “My” nie będziemy tam mieszkać.
  A że niewiele osób jest urodzonych w Legionowie to skutek braku szpitala, na który zbieraliśmy pieniądze po 1989 roku, ale za-radni z formacji “pierwszy milion trzeba ukraść”, poprzedniczki obecnej formacji prezydena sprzedali teren przeznaczony szpital na działki…

 3. Ewa odpowiedz

  Ale nie trzeba od razu tak prostacko i brutalnie. Wystarczy infamia. Przestać mowic “dzien dobry”, nie podawać ręki, jasno i dobitnie dać odczuć, ze dana osoba nic nie kupi w naszym sklepie, nie pożyczy od nas szklanki cukru itp itd. Zwykła codzienność, tylko z wykluczeniem ze społeczności osoby, która dopuściła się działania na szkodę ogółu.

 4. ula odpowiedz

  Smogorzewski to podejrzany typek, CBA nie powinno go sprawdzić?

 5. Obserwator odpowiedz

  Wszyscy radni głosujący przeciwko woli mieszkańców Legionowa:

  Paweł Głażewski,
  Ryszard Brański,
  Mirosław Pachulski,
  Andrzej Piętka,
  Mariusz Suwiński,
  Jolanta Żebrowska,
  Anna Łaniewska,
  Tadeusz Szulc,
  Marta Budzyńska,
  Marcin Smogorzewski,
  Małgorzata Luzak.
  Głos wstrzymujący który pozwolił przyjąć uchwałę Janusz Klejment.

  Jako że jesteście mieszkańcami Legionowa znanymi z imienia i nazwiska mieszkacie po sąsiedzku ludźmi przeciwko którym wystąpiliście, opiszę wam taką anegdotkę z lat siedemdziesiątych. Niektórzy powinni dobrze pamiętać ten czas. Czas rozkwitu socjalizmu i PRLu.
  Miejscem akcji jest Łódź w tamtym czasie miasto robotnicze i bardzo czerwone.

  Otóż w tym mieście żył sobie pewien czerwony aktywista który za wszelka cenę krzewił komunizm i jego zasady. To co robił zyskiwało poklask władz jednak nie mieszkańców którzy byli wściekli na niego. Nie mogąc dać sobie rady w sposób oficjalny z tym zapalczywym czerwonym pająkiem który robił wszystko zgodnie z myślą partii i przywódców. Cóż zrobili jego najbliżsi sąsiedzi? Najprostszą rzecz jaka przyszła im do głowy. Tak zwyczajnie, zaczęli załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne a nawet przynosić “gotowce” przed drzwiami tegoż aktywisty. Jaki był efekt? Smród nie do zniesienia. W związku z tym że aktywista był silnie umocowany w strukturach władzy to co władza zrobiła z zaistniałym problemem i jak pomogła swojemu człowiekowi? Miejski zakład oczyszczania otrzymał polecenie od swoich zwierzchników aby codziennie rano o godzinie 5 pod posesję aktywisty podjeżdżał pojazd którego zadaniem było spłukanie nieczystości. Trwało to dość długo zanim aktywista zrozumiał przyczynę swoich “nieszczęść”. Jakie rozwiązanie znalazł w swym czerwonym umyśle. Zmienił kolor, jednak nic to nie dało ze względu na jego dotychczasowe osiągnięcia. Ludzie (sąsiedzi) tak szybko nie zapominają. Pozostała mu sprzedaż nieruchomości i wyprowadzka. Ze względu na swoja przypadłość nieruchomość okazała się niesprzedawalna. Nie znam dalszych losów ani aktywisty ani jego nieruchomości. Ale to tak ku przestrodze. Szanowni radni władza odchodzi szybciej niż wam się wydaje, korzyści jakie osiągnie grając przeciwko sąsiadom i mieszkańcom nie są warte świętego spokoju. Pamieć sąsiedzka jest nieulotna. Pamiętajcie sąsiedzi na pewno wam podziękują za wasze zaangażowanie w budowę jutra.

 6. Piotr odpowiedz

  Było na fb, wstrzymal się p. Klejment, nie było p. Zakliki, pozostali radni PO/PS za, PiS i NMS przeciw
  Ciekawe to bardzo

  1. hieniu odpowiedz

   No nie ma. Przy magistrali kolejowej lepiej niz np przy przepompowni sciekow gdzie przez wiekszosc roku smierdzi odchodami

 7. Głaziu maziu odpowiedz

  Udostępnijcie nazwiska radnych, którzy głosowali ‘za’!!

 8. markoz odpowiedz

  To, że PO poparła budowę woła o pomstę do nieba. Ale to, że jeden z radnych wsadził głowę w piasek i wstrzymał się od głosu w tak kluczowej sprawie to dno dna. No to teraz czas na Pana Wojewodę Mazowieckiego, który może od tak zawiesić przyjętej przez RM uchwałę. Oczywiście wszystko zgodnie z prawem. 🙂

 9. Roman odpowiedz

  Czy redakcja wie jak głosowali poszczególni Radni ?
  Odnoszę wrażenie, że liczył się w tym przedsięwzięciu tylko jeden głos.

 10. darnell odpowiedz

  To, że PO poparła budowę woła o pomstę do nieba. Ale to, że jeden z radnych wsadził głowę w piasek i wstrzymał się od głosu w tak kluczowej sprawie to dno dna. Teraz może dać swój popis Wojewoda Mazowiecki, który na podstawie własnego widzimisię orzeknie, iż uchwała jest niezgodna z prawem. W końcu PiS chce odbić Legionowo …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *