LEGIONOWO. Uduszony cudzoziemiec w samochodzie przy Roi

2019-01-02 1:04:38

Zwłoki 37-letniego obywatela Nepalu, właściciela legionowskiej restauracji Everest, znaleziono w samochodzie zaparkowanym przy ul. Roi na Bukowcu. Według prokuratury mężczyzna został uduszony kilka dni wcześniej. Prokuratura zatrzymała 3 pracowników restauracji

Policjanci z Legionowa w piątek (28 grudnia 2018 r.). otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 37-letniego Nepalczyka, właściciela z restauracji Everest przy ul. Warszawskiej w Legionowie. Z informacji jakie udało nam się ustalić z mężczyzną od kilku dni nie było żadnego kontaktu. Nie był również widziany ani w pracy ani w miejscu zamieszkania.

Zwłoki przy ul. Roi

W sobotę (29 grudnia) do policji trafiło zgłoszenie dotyczące zwłok w samochodzie zaparkowanym przy ul. gen. Roi na legionowskim Bukowcu. Na miejsce przyjechał partol policji, który potwierdził, informacje o zwłokach mężczyzny. Okazało się również, iż mężczyzna wyglądem przypominał poszukiwanego obywatela Nepalu.

Ofiara została uduszona

Na miejsce wezwany został prokurator. Po przeprowadzeniu oględzin z udziałem biegłego medyka sądowego ustalono, że ofiara została uduszona kilka dni wcześniej. Z komunikatu prokuratury wynika, że w wyniku intensywnych działań operacyjnych i procesowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali trzech obcokrajowców, którzy byli pracownikami pokrzywdzonego.

Zarzuty dla pracowników restauracji

poniedziałek (31 grudnia) dwóch z zatrzymanych, 27 i 28-latek usłyszeli zarzuty zabójstwa. Podejrzani, obywatele Indii, złożyli przed prokuratorem obszerne wyjaśnienia, przy czym do popełnienia zbrodni przyznał się tylko jeden z nich. Według prokuratury, najbardziej prawdopodobnym motywem zabójstwa były nieporozumienia z pracodawcą. Sąd Rejonowy w Legionowie uwzględnił wnioski prokuratora i zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania okres 3 miesięcy. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *