LEGIONOWO. Ugodził nożem swoich rodziców

2016-10-17 2:52:30

W niedzielę 16 października po 22 w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Hubala w Legionowie rozegrały się makabryczne wydarzenia. 45-letni mężczyzna najprawdopodobniej z problemami psychicznymi przy zadaniu ciosów nożem usiłował zabić swoich rodziców. Mężczyznę po blisko 3 godzinach poszukiwań ujęto przy ul. Modlińskiej w Warszawie.

W niedzielę 16 października o 22.30 policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań bloku przy ul. Hubala w Legionowie doszło do ugodzenia nożem.

Policja postawiona na nogi

– Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 45-letni mężczyzna ugodził nożem swoich rodziców po czym zbiegł z mieszkania. Natychmiast wszczęliśmy poszukiwania. Zaangażowaliśmy do tego wszystkie siły z powiatu, poprosiliśmy o pomoc oddział prewencji policji z Warszawy, o całej sprawie poinformowaliśmy również ościenne jednostki. Do poszukiwań zbiega użyliśmy również przewodnika z psem tropiącym – poinformowała podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy z KPP Legionowo. 45-letni nożownik został zatrzymany po niespełna 3 godzinach intensywnych poszukiwań. – Zatrzymaliśmy podejrzanego około godziny 2 w nocy przy ul. Modlińskiej w Warszawie. Obecnie przebywa on w policyjnym areszcie – poinformowała podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy z KPP Legionowo. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, czym motywował się 45-latek. Obecnie to Prokuratura Rejonowa w Legionowie prowadzi śledztwo.

Usiłował zabić

– Dostaliśmy akta z policji, będzie prowadzone postępowanie w kierunku usiłowania zabójstwa. Na chwilę obecną prokurator ustala, czy ze sprawcą będzie można wykonać czynności procesowe, bo wszystko wskazuje na to, że jest to osoba z zaburzeniami psychicznymi. Musi być przebadany przez biegłych psychiatrów i wówczas będziemy wiedzieć, czy będziemy mu mogli przedstawić zarzuty i wykonać dalsze czynności procesowe – powiedział Ireneusz Ważny, szef legionowskiej Prokuratury Rejonowej. Jak się dowiedzieliśmy, ok. 70-letnia kobieta doznała niegroźnej rany i po opatrzeniu przez medyków, mogła już wrócić do domu. Natomiast stan zdrowia jej męża jest na tyle poważny, że ok. 70-letni mężczyzna po przebytej operacji nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii. Na chwile obecną trudno jest przewidzieć, czy zostanie uratowany. Jedno jest pewne, prokurator ma otrzymać dokumentację medyczną starszego małżeństwa, aby określić, jak te dramatyczne niedzielne wydarzenia mogą wpłynąć na ogólny stan zdrowotny poszkodowanych.

Mieszkał z rodzicami

– To co wiemy na chwilę obecną, to sam charakter obrażeń i sposób w jaki zostały zadane rany wskazuje na usiłowanie zabójstwa – wypowiedział się Ireneusz Ważny. Co ciekawe zarówno prokuratura, jak i policja nie są w stanie odpowiedzieć, ile ciosów nożem było zadanych. Jak usłyszeliśmy, będzie to możliwe dopiero po odzyskaniu przez rannego mężczyznę przytomności i złożeniu przez niego wyjaśnień. Kobieta, która jest w szoku, również nie została jeszcze przesłuchana. 45-letni mężczyzna mieszkał razem ze swoimi rodzicami, możliwe, że na chwilę przed dramatycznymi wydarzeniami doszło do rodzinnej awantury, choć policja tego nie potwierdza. Mężczyźnie za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności od lat 8 do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *