LEGIONOWO. Ulotkami w SML-W

2016-03-09 10:53:48

Jak donoszą nasi Czytelnicy, do ich skrzynek pocztowych wrzucane są ulotki z przedrukami naszych artykułów. W ostatnim tygodniu na Osiedlach Sobieskiego i Jagiellońska kolportowany był bowiem tekst artykułu z TiO nr 7/2016 pt. „Bank Prezydenta i Prezesa”. Niewątpliwie jest to wynik zwiększonego zainteresowania mieszkańców spółdzielczych osiedli działalnością lokalnych elit, w tym prezydenta miasta oraz prezesa SML-W.

Okazuje się bowiem, że działalność ta nie zawsze nakierowana jest na polepszenie warunków życia zwykłych mieszkańców, a raczej na zwiększenie własnych, całkiem niemałych już dochodów. Może być to także przejaw niezadowolenia legionowian z powodu nieliczenia się z ich zdaniem, w kwestii dogęszczeń zabudowy i likwidacji terenów zielonych. Docierają do nas bowiem głosy, że walka o wstrzymanie budowy nowego bloku przy ul. Broniewskiego jeszcze się nie zakończyła. Ciągle pojawiają się nowe inicjatywy i społeczne protesty. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że zostało wydrukowanych i rozesłanych do mieszkańców 94 bloków z os. Sobieskiego, os. Jagiellońska i 13 bloków na os. Piaski przeszło 8 tys. ulotek!

Pisząc ten tekst, właśnie dowiedzieliśmy się, że do zarządu SML-W oraz do prezydenta miasta wpłynęły kolejne wnioski o wstrzymanie budowy bloku oraz zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, aby teren gdzie ma on powstać został przeznaczony na rekreację. Jednym słowem, cieszymy się, że na wielkich legionowskich osiedlach powstał intelektualny ferment, który tylko może doprowadzić do zmian na lepsze.

Dziękujemy kolporterom za wykonaną pracę, zapraszamy do współpracy i prosimy o kontakt.

PS

Komentarze

2 komentarze

  1. Robert.H odpowiedz

    musieli to upublicznić, takie jest prawo prasowe, a jak jest naprawdę to już prokuratura wyjaśni

  2. cydr odpowiedz

    zaraz sie dowiemy że ten ktoś na gali nie był nawalony jak samolot tylko skonsumował skrzynke jabłek z ciezarówki cha cha cha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *