LEGIONOWO. Urzędnicy tylko pogorszyli sytuację

2019-11-21 7:02:05

Prezydent nadal nie wysłuchał mieszkańca ul. Sowińskiego ws. ścieżki rowerowej
Przy posesji jednego z mieszkańców ul. Sowińskiego znajduje się ścieżka rowerowa, która stwarza niebezpieczne sytuacje. Dodatkowo przed posesją urzędnicy ustawili lustro, które utrudnia wyjazd z bramy. Choć mieszkaniec zwracał się już kilka razy do władz miasta, nadal nie został wysłuchany. W poniższym liście po raz kolejny wnioskuje o poprawę sytuacji przed swoją posesją

„Szanowny Panie Prezydencie po przeczytaniu krótkiej informacji o ponad 6,6 mln zł z UE na ścieżki rowerowe dla Legionowa ponownie zwracam się do Pana ze swoim problemem. Problem powstał w trakcie budowy ścieżki rowerowej. Nie wiem czy poprzednie wiadomości, które napisałem do Pana w tej sprawie nie zostały odczytane przez Pana, czy je Pan zwyczajnie zignorował czy ewentualnie osoby, które obsługują pańską skrzynkę w obawie przed konsekwencjami zataiły przed Panem te wiadomości. Ze względu na podjęte przez urzędników działania raczej tą ostatnią ewentualność biorę pod uwagę. W każdym razie cały problem opisałem dokładnie i przesłałem na Pański oficjalny adres urzędowy. W związku z tym traktuje go jak najbardziej poważnie. Nie składam oficjalnych wniosków na dziennik do UM, ponieważ dokumenty giną lub są niszczone i pozostają bez odpowiedzi. To oddzielna kwestia którą pewnie będą musiały zająć się inne organy. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi z UM na złożone wnioski. W związku z tym postanowiłem z całym problemem zwrócić się do Marszałka Województwa, który to pełni rolę kontrolną w kwestiach wydatkowania środków unijnych i nie tylko. Nie chciałbym aby choć jedna złotówka z tego budżetu została zmarnowana i stworzyła niebezpieczeństwo (jak w moim przypadku) zamiast przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Oczywiście kopie wszystkich listów ze szczegółowym komentarzem w sprawie ścieżki rowerowej, wyrządzonych szkód w trakcie jej budowy i do dzisiaj nienaprawionych przekażę do Urzędu Marszałkowskiego. Poniżej zamieszczam link do krótkiego filmiku który umieściłem na YT. Film trwa minutę i 2 sekundy i pokazuje ostatni „wyczyn” legionowskiego Urzędu Miasta na którego Pan stoi czele. Chcąc nie chcąc ponosi Pan odpowiedzialność za działania urzędników lub ewentualny brak nadzoru nad ich działaniami.

Ponownie wnioskuję:

O bezzwłoczne usunięcie lustra i przywrócenie swobodnego dostępu do nieruchomości.
O natychmiastowe najtańsze na dzień dzisiejszy zapewnienie bezpieczeństwa rowerzystom i osobom wychodzącym i wchodzącym na posesję poprzez wyłączenie z ruchu tego odcinka ścieżki rowerowej, ustawiając znaki C-13A koniec drogi dla rowerów.
Wnioskuję również o przebudowę tego odcinka ścieżki zgodnie z pierwotnym projektem, który nie wprowadzał zagrożenia dla nikogo i niczego. Oczywiście przebudowa powinna się odbyć na koszt nadzorujących budowę urzędników lub wykonawcy.
Na dzień dzisiejszy ten fragment ścieżki rowerowej wybudowany niezgodnie projektem jest realnym zagrożeniem dla mienia, zdrowia i życia mieszkańców!
Jak i poprzednio powyższą wiadomość wysyłam również do wiadomości lokalnej gazety. Moje dane personalne do Pańskiej i Redakcji wiadomości.”

red.

Komentarze

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *