LEGIONOWO. W przyszłym roku nowe ronda i nowe drogi?

2019-11-13 8:39:24

Radni zaproponowali na 2020 r. budowę  2 nowych rond, 3 nowych ulic (Spacerowa, Pałacowa, Chłopickiego) oraz liczne remonty  już istniejących ulic


W 2020 r. mają ruszyć budowy nowych dróg, chodników i rond w mieście. 2 nowe ronda mogą być zbudowane na skrzyżowaniach ulic Jagiellońskiej i Mickiewicza oraz Sowińskiego, Krasińskiego i Grottgera. Zbudowane mogą być również ulice: Spacerowa na Bukowcu, Pałacowa na os. Sobieskiego razem z miejscami parkingowymi i oświetleniem i generała Józefa Dwernickiego na odcinku od ul. generała Józefa Chłopickiego do ul. Prymasowskiej na Ludwisinie. Nowe chodniki mogą być zbudowane na ul. Hetmańskiej na między Rycerską, a Marszałkowską, na ul. 11 Listopada oraz przy parkingu strzeżonym położonym w rejonie ul. Piotra Wysockiego i Leśnej na os. Sobieskiego. Radni wyremontować chcą również szereg instygujących już ulic. Są to m.in.: ul. Daliowa między ulicami Zakopiańską, a Przemysłową, Kwiatowa między ulicami Wiejską, a Zakopiańską, Aleja Pierwszej Dywizji Zmechanizowanej między Aleją Sybiraków, a parkingiem wielopoziomowym, Piaskowa, ul. Reymonta między Piłsudskiego, a Słowackiego. Padł również pomysł wymiany chodnika wzdłuż ogrodzenia SP nr 3 przy ul. Kazimierza Wielkiego na os. Jagiellońska, przebudowy ul. Wrzosowej oraz montażu 2 progów zwalniających na ul. Bałtyckiej. Zawnioskowano również o montaż czasomierzy zmian świateł na legionowskich sygnalizatorach.

Paulina Nowicka

Komentarze

3 komentarze

 1. Anka odpowiedz

  A Olszankowa????

 2. Piotr odpowiedz

  chodnik na ul. 11 Listopada??? gdzie? tam nawet nie ma asfaltu!!! mieszkańcy od lat proszą o drogę i nic. w lato kurzy się strasznie, błoto i kałuże jak pada deszcze. Nie brakuje też idiotów na motocyklach, quadach i autach terenowych wjeżdżających do lasu oraz amatorów driftu!!!

  ale pieniądze na kolejne odnowienie drogi przy urzędzie są!!!

 3. nymirek odpowiedz

  Skrzyżowania: Jagiellońskiej i Słowackiego oraz skrzyżowanie Jagiellońskiej z Al 3 Maja wymagają sygnalizacji świetlnej. Korki się tworzą by wjechać w Jagiellońską z Al 3 Maja i z Ul Słowackiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *