LEGIONOWO. Wakacje kredytowe z Prawem i Sprawiedliwością – briefing prasowy

2022-07-29 12:11:15

W piątek (29 lipca) w Legionowie odbył się briefing prasowy dotyczący tzw. wakacji kredytowych. W spotkaniu udział brali m.in poseł na sejm Piotr Uściński oraz przedstawiciele powiatu legionowskiego, miasta Legionowo oraz gminy Wieliszew

Podjęta przez rząd w lipcu ustawa dot. wakacji kredytowych pozwala na “zamrożenie” 4 rat kredytu w 2022 r. oraz 4 rat kredytu w 2023 r.

Dzięki rozwiązaniom wprowadzonym przez rząd każdy kredytobiorcy mogą liczyć na ulgę w postaci zawieszenia spłaty nawet 8 rat:
✅ maksymalnie 2 raty w okresie 1 sierpnia – 30 września 2022 r.;
✅ maksymalnie 2 raty w okresie 1 października – 31 grudnia 2022 r.;
✅ maksymalnie 4 raty w 2023 roku – po jednej racie w każdym z kwartałów.
To ulga dla portfeli milionów Polaków!
Wniosek należy złożyć do banku, który udzielił kredytu hipotecznego. Można to zrobić:
✅ osobiście w oddziale banku,
✅ pisemnie;
✅ elektronicznie.
Żeby skorzystać z wakacji kredytowych w danym miesiącu trzeba złożyć wniosek przed dniem spłaty raty kapitałowo-odsetkowej za ten miesiąc (również w weekend przy wykorzystaniu bankowości elektronicznej).
Szczegółowe informacje: TUTAJ
W briefingu uczestniczyli również samorządowcy: Wicestarosta Legionowski, Radni Powiatu Legionowskiego Artur Stankiewicz i Marek Kuska, Radni Miasta Legionowo Katarzyna Skierkowska-Pacocha i Artur Pawłowski oraz pełnomocnik Gminy Wieliszew Longin Jankowski. Adam Lubiak – Starosta Wołomiński – Pełnomocnik Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości (Okręg 40)

Źródło: fanpage Prawo i Sprawiedliwość nr (Okręg 40)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *