LEGIONOWO/WIELISZEW. Pościg za pijanym kierowcą! Przekroczył prędkość i jechał pod prąd

2021-08-11 3:20:27

 

Policjanci z drogówki zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości 0 91 km/h oraz jazdę po alkoholu

Z relacji policji wynika, że policjanci namierzyli osobowe Mitsubishi, którym kierował 28-latek w Michałowie-Reginowie. Pomimo wydania sygnałów do zatrzymania mężczyzna je zlekceważył i zaczął uciekać. W trakcie pościgu mężczyzna lekceważył m.in: sygnalizatory świetlne, jechał pod prąd oraz kolejny raz przekraczał prędkość. Pościg zakończył się w Legionowie w chwili, kiedy inny pojazd uniemożliwił 28-latkowi dalszą ucieczkę.
Okazało się, że 28-latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organiźmie. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, jazdy pod wpływem alkoholu, spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym, przekroczenia prędkości, niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, jazdy pod prąd, niestosowania się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza oraz za kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawień.

Warto nadmienić, że 28-latek w ciągu zaledwie roku był dziewięciokrotnie karany za brak uprawnień do kierowania pojazdem. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *