LEGIONOWO/WIELISZEW. Zezwolenie na rozbudowę DK61 Legionowo – Zegrze Południowe

2019-07-08 10:41:11

Wojewoda Mazowiecki 5 lipca br. wydał zezwolenie na realizację 160-metrowego fragmentu drogi krajowej nr 61 (DK61), na odcinku Legionowo – Zegrze Południowe. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA)

Inwestycja realizowana będzie w miejscowości Michałów Reginów w gminie Wieliszew oraz w miejscowości Stanisławów Drugi w gminie Nieporęt, powiat legionowski. Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki, decyzja Wojewody realizowana jest w ramach zadania pn. „Rozbudowa drogi krajowej nr 61 do parametrów klasy GP na odcinku Legionowo – Zegrze Południowe wg wariantu III na odcinku A i wg wariantu I na odcinku B”, z wyłączeniem zatoki autobusowej na odcinku od km 1+732 do km 1+793″. Rozbudowywana droga krajowa wyposażona będzie m.in. w dwie jezdnie, o dwóch pasach ruchu każda, a także dodatkowe jezdnie oddzielone od jezdni głównej pasami zieleni obsługujące ruch z terenów przyległych do pasa drogowego, do których m.in. włączona jest ul. Polna. Najprawdopodobniej prace ruszą w 2022r. Ma potrwać 2 lata. Według danych GDDKiA szacunkowy łączny koszt inwestycji, w tym koszty dokumentacji, wykupu gruntów i budowy wyniosą około 145 mln zł.

Komentarze

2 komentarze

  1. Monter odpowiedz

    Jeśli na rozbudowę do Zegrza przyjdzie nam czekać tyle co w Legionowie to budowa najwcześniej 2025 roku …

  2. jhm odpowiedz

    Wojewoda Mazowiecki 5 lipca br. wydał zezwolenie na realizację 160-metrowego fragmentu drogi krajowej nr 61 (DK61), na odcinku Legionowo – Zegrze Południowe.

    Moje pytanie. O co tu chodzi? Tylko 160 metrów drogi?

    Ktoś zna odpowiedż?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *