LEGIONOWO/ WIELISZEW. Znęcali się nad rodziną, pójdą siedzieć?

2018-06-12 10:34:32

 

Policjanci z Legionowa i Wieliszewa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o stosowanie przemocy wobec najbliższej rodziny. Jak podaje podkom. Emilia Kuligowska z legionowskiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymani to: 49-letni Sławomir B., który stosował przemoc wobec swojej siostry oraz 39-letni Jacek S., który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Obu zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności


W pierwszym przypadku załoga policyjna z komisariatu z Wieliszewa otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej. Na miejscu policjanci ustalili, że 49-latek wszczyna awantury, wyzywa, popycha i szarpie swoją siostrę. W związku z tym Sławomir B. został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator na wniosek mundurowych zastosował wobec mężczyzny dozór Policji, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakazał opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal.

Do kolejnego zatrzymania doszło na terenie Legionowa. Pokrzywdzona sama zdecydowała się opowiedzieć policjantom o tragedii jaka ją spotkała. Kobieta poinformowała, że jej 39-letni mąż od trzech lat znęca się nad nią. Policjanci zareagowali natychmiast i zatrzymali Jacka S. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *